Z kopřivnické palubovky si odvezli bod za remízu a po neúplném 16. kole se posunuli o příčku výš na 10. pozici.

Favoritem utkání byli před jeho začátkem určitě domácí, v jeho samotném průběhu to tak však příliš nevypadalo. V úvodní půlhodině se oba celky střídaly ve vedení a výsledkem toho byl vyrovnaný poločasový stav 15:15.

Po změně stran se Kopřivnice střelecky prosadila ve dvojnásobné přesilové hře a odskočila na 19:16. Hosté však i nadále bojovali a zanedlouho se jim podařilo srovnat. Blíže ke dvěma bodům měli v závěru domácí, kteří vedli 28:26.

Poté však Kavka snížil na rozdíl jediné branky a v poslední minutě vyrovnával Zedek. Kopřivnice pak měla výhodu posledního útoku. Patnáct vteřin před závěrečným hvizdem ale ztratila míč a hosté mohli jít do útoku.

Tlačil je však čas a navíc obrana je nenechala ani vystřelit. Utkání tak skončilo dělbou bodů po remíze 28:28, se kterou mohou být rozhodně více spokojeni přerovští hráči.

Kopřivnice – Sokol HC Přerov 28:28 (15:15)

Nejlepší střelci: Opálka 6, Gřes 4/1, Šustáček 4 – Kavka 8/4, Hubáček 6, Opálka 6. Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4, vyloučení: 4 – 6, rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků: 250.

„Od začátku to bylo velice vyrovnané utkání, kdy se obě družstva střídala ve vedení. V celku se nám dařilo pokrývat střelce ze spojek a především rychlé protiútoky soupeře. Ve druhé půli jsme zahodili nějaké šance, které výborně pochytal gólman Fabián. Soupeř nám odskočil, ale díky bojovnému jsme dokázali vyrovnat. V brance nastoupil a hned se skvěle předvedl juniorský reprezentant Jiří Bavlnka, kterého se nám podařilo získat do konce sezony. V celém utkání jsme udělali méně technických chyb než soupeř a díky kolektivnímu výkonu, kdy všichni kluci na hřišti nechali duši, se nám podařilo odvézt si bod,“ řekl trenér Buček po posledním utkání podzimu.

Jeho svěřenci teď mají dostatek času se připravit na druhou polovinu soutěže. První utkání v roce 2009 hrají totiž až v neděli 2. února doma proti Dukle Praha.