V sobotu cestovali k nováčkovi do Brna, kde ztratili slibně rozjeté utkání. O jejich porážce rozhodla inkasovaná branka tři vteřiny před závěrečným hvizdem.

HK KP Brno – Sokol HC Přerov 32:31 (16:16)

Prvních pět minut se oba celky oťukávaly a střídaly ve střelbě branek. Postupně si ovšem hosté budovali náskok a kolem patnácté minuty vedli 8:14, což vypadalo velice nadějně.

Soupeř si vzal následně oddechový čas a přeskládal své řady. To mu pomohlo, zbylou část úvodního dějství vyhrál 8:2 a poločas tedy byl 16:16.

„Závěr první půle byl z naší strany trošku netaktický. Měli jsme poslední útok a po hráčích jsme chtěli, aby vystřelili až v závěrečných vteřinách. Jenže oni pálili hned deset sekund před koncem a z rychlého protiútoku jsme v samotném závěru ještě dostali branku,“ pozastavuje se přerovský asistent trenéra Richard Buček nad vyrovnávací trefou v jejich síti.

„Stále jsme ale byli ve hře. Obrana nebyla nejhorší, problém jsme měli spíše v útoku, kdy jsme zahodili velké množství gólových šancí. Mohli jsme dát klidně dvacet branek za poločas. Bohužel jsme šance neproměnili a naopak chybami v obraně jsme soupeři pomohli,“ hodnotí první půlhodinu.

Po změně stran zápas pokračoval tak, jak před přestávkou skončil. Domácí šli šňůrou 7:3 v první desetiminutovce druhého dějství do vedení. Jejich náskok však byl maximálně čtyřbrankový a tak byl Přerov stále ve hře.

Zkoušel Brno dotáhnout. Snižoval branku po brance a pár minut před koncem se mu podařilo srovnat.

V závěrečné minutě mohl jít dokonce do vedení. Dostal se ale do pasivity a musel vystřelit. Soupeř z rychlého přechodu tři vteřiny před koncem dal vítězný gól, který může mít v konečném účtování pro Brno cenu zlata. Přerovu naopak může bod chybět. Sokoli tak na jihu Moravy prohráli nešťastnějším rozdílem 32:31.

„Závěr střetnutí byl z naší strany netaktický. Někdo z hráčů měl zatáhnout za záchrannou brzdu a udělat všechno pro to, aby se soupeř nedostal ke střele,“ vysvětluje Buček.

„Věděli jsme, že hlavní úderná síla soupeře je dvojice Hubáček, Hastík. Připravovali jsme se na způsob jejich bránění, přechod do útoku a naši aktivní útočnou činnost. Do Brna jsme odjížděli slušně připraveni,“ podotýká.

A nechybělo mnoho a mohli si odvézt i nějaký ten bodík. „Z šedesáti minut jsme 30 měli velmi dobrých, 10 ucházejících a 20 bylo totálně špatných, což rozhodlo,“ dodává Richard Buček.

Nejlepší střelci: Hubáček 10/3, Zima 6, Hastík 5 – Pernička 9/5, Plšek 8, Kavka 6.

Sedmimetrové hody: 7/4 – 5/5. Vyloučení: 5 – 8 (ČK Hradil). Rozhodčí: Macho, Hájek.

Přerov je zatím jediným týmem, který v nástavbové části ještě nezvítězil. Podle slov trenérů už měli mít ze zápasů v Třeboni a v Brně minimálně dva body. Je ale pravdou, že ještě nehráli na domácí palubovce. To už se ale brzy změní. V neděli od 16 hodin totiž přivítají Kopřivnici a jakýkoliv jiný výsledek než vítězství muže pro Sokoly znamenat hodně velké nepříjemnosti.

Ještě před tím však dnes absolvují přeložené utkání na palubovce v Jičíně.

Zubr extraliga házenkářů

Skupina o 1. – 6. místo

2. kolo: Hranice – Dukla Praha 23:27, Plzeň – Karviná 30:25, Zubří – Lovosice 28:28.

Skupina o 7. – 12. místo

2. kolo: Brno – Přerov 32:31, Kopřivnice – Třeboň 28:22, Frýdek-Místek – Jičín 32:23.