Jako by se scénář z posledních zápasů stále opakoval. Přerované drželi zpočátku s domácím týmem krok, jak herně, tak i střelecky. Bohužel pro ně Kopřivnice v samotném závěru prvního poločasu zpevnila defenzivní blok a po několika útočných výpadech se dostala do slibného čtyřbrankového vedení. První půle tak skončila gólovým poměrem 19:15.

Lepší výchozí postavení domácí celek nabudilo a od úvodních minut druhého dějství začal určovat tempo hry. Během 45. minuty se ztráta Přerova dokonce navýšila na propastných osm branek. Sokolům se sice ještě podařilo manko výrazně snížit, ale nakonec prohráli rozdílem pěti branek.

Přerov na své první vítězství v sezoně stejně jako Frýdek-Místek stále čeká a vzhledem k horšímu skóre zůstává na nelichotivé poslední příčce průběžné tabulky Tipgames extraligy.

„Základním problémem na-ší prohry je to, že jsme stejně jako v minulých zápasech neproměňovali stoprocentní gó-lové šance. Čtrnáct gólových příležitostí jsme zahodili," okomentoval počínání svých svěřenců Richard Buček, asistent trenéra.

Dávat góly je v řadě případů pro Přerovany problémem. „Hráči musí mít zafixované to, jak danou situaci vyřešit. Tohle přece nejde s extraligovým týmem trénovat, učí se to v žácích. Na ty silnější týmy zkrátka nemáme, neboť nezvládáme základní herní činnosti," dodal závěrem Richard Buček.

KH KOPŘIVNICE – SOKOL HC PŘEROV 34:29 (19:15)

Nejlepší střelci: Hojník 6, Reček 5, Gřes 5/1 – Pernička 8/4, Kovařík 6, Kavka 6/1. Sedmimetrové hody: 2/2– 5/5. Vyloučení: 5 – 3. Rozhodčí: Novotný, Samek. Diváků: 410.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Hradil 2, Zemánek 5, Rob. Buček, Študent, Kopal, Heider, Kavka 6/1, Kovařík 6, Valášek 1, Tiller 1, Pernička 8/4. Trenér: Jiří Závodník.

Nyní má družstvo Přerova volno, další zápas je čeká až 27. října na palubovce Zubří.

Další výsledky klubu

Liga Olomouckého kraje – muži: Přerov B – Droždín 21:30 (11:14).

2. liga staršího dorostu: Olomouc – Přerov 26:34 (14:21).

Liga Olomouckého kraje – starší žáci: Přerov – Velká Bystřice 14:39 (9:21).