Po výhře na palubovce KP Brno chtěli Sokoli znovu brát dva body. Očekávali, že duel se Zlínem bude těžký, což se také stalo. Utkání však mělo zcela jiný scénář, než jaký měli v plánu.

Hosté se od prvních minut dostali do vedení, které si udržovali. Pro Přerov bylo stropem se k soupeři dostat na dvougólový rozdíl.

„Vůbec nám nic nešlo. Bylo to herně špatné už od nějaké desáté minuty. Zlomová byla naše přesilovka v době, kdy jsme prohrávali o dvě branky. Místo toho, abychom ztrátu smazali, tak jsme v ní třikrát inkasovali," pověděl Richard Buček, trenér Přerova.

V závěr poločasu byl pro domácí frustrující. Hosté sázeli jeden gól za druhým a nakonec také šli do kabin podstatně spokojenější. Vedli totiž 11:18.

Domácí se snažili soupeře nějak překvapit, ale přes dobře fungující obranu se jim to nedařilo. Mnoho střeleckých pokusů cíl určení minulo a postupem času bylo jasné, že body si odvezou Valaši.

„Deset minut před koncem už bylo rozhodnuto. Ještě jsme zkoušeli zahrát tři osobky, dali jsme sice nějaké branky, ale Zlín už měl výsledek pod kontrolou," zmínil Buček.

„Řekli jsme si, jak budeme bránit střelce Zlína, ale bohužel jsme to nestíhali plnit. Obrana byla velice špatná. V útoku jsme zahodili mnoho střeleckých pokusů. Sedmnáctkrát jsme ani netrefili branku. A co nás hlavně položilo bylo jednadvacet technických chyb, což je opravdu moc. Nebylo na naší hře nic pozitivního," dodal zklamaný kouč Přerova.

„Na zápas jsme se důkladně připravili a už v tom prvním poločase jsme si víceméně splnili to, co jsme si nachystali. Ale ke druhé půli mám výhrady k pravé straně útoku, tam jsme si to pokazili. Nebýt slušné obranné činnosti jednotlivců a bojovnosti týmu, tak výsledek mohl být jiný," okomentoval vystoupení svých svěřenců Andrej Titkov, trenér Zlína.

Další zápasy čeká Přerovany v sobotu na palubovce Zubří.

T.J. Sokol Přerov HC – HC Zlín 23:28 (11:18)

Nejlepší střelci: Veřmiřovský 6/5, Hardt 5, Kopal, Rob. Buček a Mužík po 3 – Aspridis 6/2, Poloz 5, Žůrek a Plšek po 4.

Rozhodčí: Opava a Válek. Diváků: 159.

Přerov: Prauzek – Ďurčík, Veřmiřovský 6/5, Hradil 1, Zemánek, Mužík 3, Rob. Buček 3, Kopal 3, Hardt 3, Frančík 2, Valášek. Trenér: Richard Buček.

Zlín: Mahušek, Šidlík – Kafka 3, T. Buček 2, Pavic 2, Plšek 4, Zetík, Žůrek 4, Poloz 5, Pernica 2, Lefan, Aspridis 6/2, Vítek. Trenér: Andrej Titkov.