Utkání však měli pod kontrolou hosté, zaslouženě zvítězili a upevnili si první příčku ve skupině o 9. až 12. místo, když ze čtyř utkání všechna čtyři vyhráli.

SKP Frýdek-Místek – Sokol HC Přerov 27:32 (11:14)

Vstup pro domácí do důležitého utkání byl oboustranně vyrovnaný do 19. minuty a stavu 8:8. Přerov většinou o gól vedl a soupeř dotahoval. V závěrečných deseti minutách úvodního dějství však hosté uskočili a do kabin tak odcházeli s tříbrankovým náskokem.

Po příchodu z kabin své vedení navýšili na 19:13. Následně se pár míčů odrazilo přímo do rukou soupeře, Sokoli navíc hráli v oslabení a rázem svítilo na tabuli skóre 23:23.

Jakmile však byl Přerov kompletní, opět získal ztracené vedení, které navyšoval až do závěrečného klaksonu. Poslední pětiminutovku vyhrál 6:1 a celkově tedy 32:27.

Nejlepším střelcem utkání byl přerovský Tomáš Bechný, autor 9 branek. Hodně vidět byli též Martin Kavka (7) a Kamil Zemánek (5). Standardně dobrý výkon předvedl v brance též Jiří Bavlnka.

Nejlepší střelci: Meca 7, Hojník 7/3, Straka 4 – Bechný 9/3, Kavka 7/1, Zemánek 5.

Sedmimetrové hody: 4/4 – 7/4, vyloučení: 4 – 4, rozhodčí: Smékal, Bubeníček, diváků: 365

„Po úvodním oťukávání jsme se dostali do vedení a poločas vyhráli o tři branky. Vycházeli jsme z dobré obrany, za kterou skvěle chytal Bavlnka, a v útoku se dařila kombinace celého družstva. Soupeř dělal hodně technických chyb a špatně střílel. Ve druhé půli spíše souhrou náhod vyrovnal, na což jsme okamžitě odpověděli tím nejlepším možným způsobem a utkání dotáhli do vítězného konce. Odehráli jsme dobrý zápas, měli jsme jej pod kontrolou a zaslouženě vyhráli,“ nechal se slyšet Richard Buček, asistent trenéra vítězného týmu.

Přerovští házenkáři tak vyhráli i své čtvrté utkání ve skupině o udržení, tentokrát i díky podpoře svých fanoušků, kteří je přijeli do Frýdku-Místku povzbudit.

Předposlední utkání letošní sezony, ale už závěrečné v domácím prostředí, sehrají tentokrát už v sobotu 1. května od 17 hodin, kdy přivítají Třeboň.

Jestliže s ní neprohrají, zvítězí ve skupině play-out a obsadí tak konečnou devátou příčku v extraligovém ročníku 2009/2010, což by pro nováčka nejvyšší soutěže byl bezesporu velký úspěch.

Pokud zaváhají, o všem se bude rozhodovat až v posledním kole o týden později, kdy zajíždějí do Dvora Králové nad Labem a Třeboň doma přivítá Frýdek-Místek.