Dosavadní hlavní kouč Miroslav Frank byl ze své funkce odvolán, v klubu však nadále působí v jiné funkci.

Jak si hráči pod novým trenérem povedou, se můžete přesvědčit už tuto neděli, kdy extraliga pokračuje 16. kolem. Přerov od 19 hodin přivítá Třeboň.

V přípravě hráli osmkrát

Házenkáři začali přípravu v pondělí 3. ledna, takže za sebou mají měsíc intenzivního tréninku.

„Kluci makali třikrát až čtyřikrát týdně a do toho ještě měli bazén a masáže kvůli dobré regeneraci. Začalo se nejdříve s výběhy do přírody, posilovnou a podobně. Následně jsme zapojili míčovou techniku a kombinace,“ říká Richard Buček, předseda klubu a asistent trenéra prvního týmu.

Sokoli v rámci přípravy absolvovali osm zápasů.

„Hráli jsme pět utkání na turnaji v Polsku. Byla tam tři družstva z polské extraligy, dále dva špičkové týmy z první ligy, my a Litovel. Kvalita tedy byla dost vysoká. Dvakrát jsme vyhráli a prohráli, jednou remizovali a skončili na šestém místě,“ povídá Buček.

Kromě zápasů v Polsku absolvovali také přípravu s českými prvoligovými týmy.

„V Bystřici pod Hostýnem jsme zvítězili o jednu branku a teď v neděli v Litovli 27:22. Kromě toho jsme odehráli ještě jedno přípravné utkání se srbským družstvem Zarenta, což je vedoucí celek druhé nejvyšší soutěže, který jsme porazili 33:21,“ konstatuje.

„Nešlo nám ani tak o výsledky jako o to, abychom vyzkoušeli různé obrany, souhru jednotlivých hráčů, dávali jsme dohromady kombinace a další činnosti,“ podotýká předseda.

Trenéra Franka nahradil Jurík

Hlavní změnou v přerovském klubu je ta, že na postu trenéra skončil Miroslav Frank a nahradil jej Alois Jurík.

„Až do poloviny prosince trénoval prvoligový Kostelec na Hané. Už jsme o něm uvažovali před časem, ale nakonec jsme to odložili. Nicméně protože výsledky nebyly uspokojivé a hledali jsme nějaké nové impulzy, kdy jsme chtěli vyvinout trošku větší tlak na hráče, tak jsme sáhli po panu Juríkovi. Miroslav Frank v klubu zůstává, bude působit v jiné funkci,“ říká Buček.

Vedení jednalo i o posílení hráčského kádru. „Měli jsme zájem opět o brankáře Jiřího Bavlnku, kterého vyhodili z Plzně údajně kvůli neuspokojivým výkonům. Měl zájem se do Přerova vrátit, jenže nějak asi přechodil chřipku, sedlo mu to na srdce a lékaři říkají, že by půl roku až rok taky nemusel kvůli tomu vůbec hrát,“ povídá.

Buček a spol měli a mají vytipované i nějaké hráče do pole, jména však prozrazovat ještě nechtějí.

„U prvního to ztroskotalo na jeho pracovní vytíženosti. Kromě toho jsme oslovili ještě další dva hráče, kteří s největší pravděpodobností nastoupí až do nadstavbové části sezony, tedy na těch posledních deset utkání,“ říká předseda na adresu nových tváří v týmu.

„Uvidíme, jak moc budeme muset posilovat. Nechceme to samozřejmě přehánět, ale extraliga je pro nás dost cenná a tak raději investujeme do nějakých dalších hráčů, kteří nám pomohou, než abychom se s ní případně museli rozloučit,“ má jasno Buček.

Musí doma porazit Třeboň a Brno

Extraliga se rozeběhne už o nastávajícím víkendu a do konce základní části schází odehrát ještě sedm kol.

„Rádi bychom získali ještě alespoň pět bodů, které by nám zajistily lepší start v té nadstavbové části. Do níž se totiž nebudou započítávat výsledky s týmy z první šestky,“ vysvětluje.

Přerovské házenkáře doma čekají ještě klíčové zápasy v základní části s Třeboní a Brnem. Pokud nevyhrají, tak si situaci pěkně zkomplikují. Venku se poté budou snažit překvapit v Kopřivnici a vrátit jí porážku z osmého kola.

Nyní se už však celé družstvo soustředí na neděli a první jarní kolo, kdy na své palubovce přivítá právě Třeboň.

„Je to pro nás důležitý zápas, protože se dá předpokládat, že budeme s Třeboní ve druhé šestce, takže se tyto body budou započítávat do nadstavby,“ ví Buček.

Utkání se tentokrát neodehraje v tradičním čase, ale až v sedm hodin večer. Zápas mezi Přerovem a Třeboní je tedy na programu tuto neděli od 19 hodin ve sportovní hale Spartaku Přerov.