Házenkáři Přerova urvali povinné domácí vítězství s Kopřivnicí

Přerov /FOTOGALERIE/ – Netradičně v pátek se hrála v Přerově extraligová házená, kdy Sokoli bojující o první šestku přivítali v 19. kole nejvyšší české soutěže předposlední Kopřivnici. Roli favorita zvládli a urvali tři body, i když výkon nebyl zrovna nejlepší.

5.3.2012

Házenkáři Přerova (v bílém) proti KopřivniciFoto: DENÍK/David Klein

Domácí měli impozantní vstup do zápasu a v 7. minutě vedli 4:0. Jenže soupeř po chvíli srovnal, aby následně Sokoli opět odskočili na 8:5. Kopřivnice ovšem třemi góly v řadě znovu dorovnala.

Zbývajících dvanáct minut první části poté patřilo výhradně Přerovu, který šňůrou 10:3 odskočil na poločasových 18:11, a do kabin tak mohl jít rozhodně spokojenější než soupeř.

Ten po přestávce začal nenápadně snižovat svou sedmibrankovou ztrátu. Nejhůře bylo domácím v 50. minutě, kdy se Kopřivnice dotáhla až na 26:25. Jenže Plšek bleskově odpověděl sedmadvacátým gólem a zbytek utkání si už se spoluhráči pohlídali.

Navíc Štolcar v brance předvedl dva klíčové zákroky, v následných akcích se jeho kolegové prosadili střelecky a utkání se tak zastavilo na skóre 34:27.

„I když je Přerov herně i tabulkově před námi, tak jsme jej chtěli překvapit. V první půli jsme inkasovali osmnáct branek, což je velký přepych. O vývoji utkání rozhodlo posledních deset minut. I když jsme po přestávce dokázali několikrát snížit na rozdíl jedné, dvou branek, neproměňování vyložených šancí nám nedovolilo se na soupeře dotáhnout,“ zhodnotil duel kopřivnický trenér Miroslav Bartoň.

„Možná by utkání skončilo jinak, kdybychom se dostali alespoň jednou do vedení. To se nám bohužel nepodařilo a stále tak holt čekáme na první body v letošním roce,“ dodal.

Naopak kouč Přerova Miroslav Frank mohl být spokojený, ale pouze se dvěma body. Herní projev jeho týmu byl totiž horší. „Naše hra byla hodně neurovnaná. S vrcholovou házenou to nemělo nic společného, především pak ve druhém poločase,“ pověděl otevřeně.

„S první půlí ještě můžeme být vcelku spokojení, i když to nebylo ideální, jelikož jsme dostali hodně branek z protiútoků. Naštěstí nám pomohl Štolcar v brance a ten náskok ze závěru se později ukázal jako rozhodující. Po přestávce jsme špatně bránili a Kopřivnici dostali do zápasu. V závěru jsme měli i štěstí. Štolcar ustál situaci dvěma důležitými zákroky a utkání se pak už definitivně zlomilo. Největšími tahouny dnes byli Tomáš Pernička a Radim Kovařík,“ okomentoval páteční duel Miroslav Frank.

SOKOL HC PŘEROV – KH KOPŘIVNICE 34:27 (18:11)

Nejlepší střelci: Pernička 11/1, Kovařík 7, Plšek 6 – Rachač 10/4, Martinásek 4, Reček 4.

Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3. Vyloučení: 4 – 5. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Diváci: 348.

Sestava a branky Sokola HC Přerov: Štolcar, Vydra – Hradil 4, Zemánek 3, Rob. Buček, Plšek 6, Kopal, Kavka 3, Kovařík 7, Pernička 11/1. Trenér: Miroslav Frank.

Do konce základní části zbývají poslední tři kola a Přerov si stále drží šestou příčku před dotírající Plzní a Hranicemi. Další souboj o důležité body jej čeká v sobotu v Třeboni. „Bude to pro nás klíčové utkání. Pokud chceme jít do první šestky, tak se nemůže stát, abychom u posledního týmu prohráli,“ pronesl trenér.

Zdánlivě snadné utkání však rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. Třeboň totiž honí body, kde může, a její herní projev se s blížícím koncem základní části výrazně zlepšil.

Výsledky, tabulka

19. kolo: Přerov – Kopřivnice 34:27, Hranice – KP Brno 28:20, Plzeň – Jičín 25:13, Lovosice – Frýdek-Místek 30:25, Dukla Praha – Zubří 31:31, Karviná – Třeboň 37:21.

1. Dukla Praha 19 15 3 1 530:431 33
2. Zubří 18 13 3 2 523:407 29
3. Karviná 19 14 1 4 577:494 29
4. Jičín 19 11 4 4 527:458 26
5. Lovosice 19 11 1 7 531:449 23
6. Přerov 19 9 1 9 543:573 19
7. Plzeň 18 6 5 7 446:410 17
8. Hranice 19 7 3 9 489:493 17