V základní části tam prohráli 26:30, tentokrát se však radovali z vítězství o šest branek 28:22, které je pro přerovský tým obrovsky důležité z pohledu udržení se mezi českou elitou.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, když většinou domácí vedli o jednu branku a Přerov vždy dorovnal. Tak to šlo víceméně až do 24. minuty, kdy se dostal poprvé do vedení 11:10.

Následně přidal další branku a domácí lavička si vyžádala oddechový čas. Třeboň vzápětí srovnala na 13:13, ale do závěrečného klaksonu první půle se ještě dvakrát trefili Sokoli a do kabin tak odcházeli s vedení 15:13.

Po změně stran sice Jiskra dokázala stav korigovat na rozdíl jediného gólu, ale v dalších minutách hosté získali až pětibrankový náskok.

Soupeř poté v přesilových hrách snížil na 21:24, jakmile byl ovšem Přerov kompletní, opět odskočil a závěr si už bez problémů pohlídal.

V Třeboni zvítězil 28:22 a udělal tak rázný krok k záchraně.

TJ Jiskra Třeboň – Sokol HC Přerov 22:28 (13:15)

Nejlepší střelci: Naimann 6, Šulc 4, Bicek 4 – Pernička 5, Hubáček 5, Bechný 5. Sedmimetrové hody: 3/1 – 1/0, vyloučení: 2 – 3, rozhodčí: Macho, Hájek, diváků: 250

„Tím rozhodujícím faktorem byl asi skvělý výkon gólmana Bavlnky a před ním dobře hrající obrany, kde se dařilo Potiškovi. V útoku jsme hráli kolektivně, dařily se nám kombinace. Hodně byl vidět rozdíl v nasazení a bojovnosti. Naši kluci chtěli, žili pro ten zápas, bojovali, fandili a pomáhali si, kdežto soupeř hrál podle mého názoru příliš chladně,“ řekl Deníku Richard Buček, asistent trenéra Sokol HC Přerov.

Vítězstvím v Třeboni přerovští házenkáři ještě více přiživili své šance na udržení se v Zubr extralize. Díky importu dvou bodů se dotáhli právě na svého soupeře, se kterým teď mají společně šest bodů a jsou v čele skupiny o udržení.

Třetí je Dvůr Králové (2 body), který doma porazil 33:28 Frýdek-Místek (1 bod).

V play-out jsou všechna utkání, především pak ta domácí, velmi důležitá a měla by se vyhrávat. Další takové čeká přerovské házenkáři v neděli 11. dubna opět až v 17 hodin, kdy přivítají Dvůr Králové nad Labem.