„Věděli jsme, že Strakonice, které hrávají na čele první ligy, jsou velice kvalitní. Problémem bylo, že tři naši hráči museli kvůli studijním povinnostem do Anglie a dva byli pracovně mimo. Nastupovali jsme tak jen v osmi lidech," přiblížil přerovský trenér Richard Buček problémy s kádrem.

Jeho celek se soupeřem držel krok, za stavu 10:11 však nevyužil své šance a Strakonice poté odskočily a vypěstovaly si do poločasu pětibrankový náskok. Ani vstup do druhé půle Bučkovým svěřencům nevyšel, kdy se postupně dostali až do desetibrankové ztráty. Posledních deset minut byli však Přerované lepší, stačilo to ovšem jen na stažení náskoku zpět na poločasový rozdíl pěti gólů.

„Výkonnostně to bylo určitě lepší než první zápas, bylo na nás vidět větší nasazení, což mi minule chybělo. Pozitivně vidím i posledních deset minut zápasu, které jsme vyhráli o tři branky. Potěšili mě mladí hráči Punčochář a Jaroš, kteří odehráli slušné utkání, ti starší udrželi svůj standard. Další hráči, kteří jsou u nás na hostování, se ještě trošku hledají, což je jasné, je to otázka času," věří Buček v lepší zítřky.

První utkání na hřišti soupeře odehraje Sokol v neděli v Ostravě.

Sokol Přerov HC – ČZ HBC Strakonice 1921 29:34 (11:16)

Nejvíce branek: Hradil 8, Jaroš 7, Buček 5 – Zbíral 13, Krejčí 7, Mošovský 4, Marienka 4.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Vyloučení: 4:2. ČK: Beneš (Přerov).