Domácí hráči se hned v úvodních minutách dostali do vedení, které postupně navyšovali až na tři branky.

Přerovští však vždy dokázali odpovědět a ve 20. minutě byl stav 9:8. Od tohoto okamžiku Dukla zlepšila obrannou činnost a po rychlých protiútocích odskočila na poločasových 14:9. Sokoli se v poslední desetiminutovce úvodního dějství trápili a dokázali se prosadit jen jednou.

Po změně stran už Pražané zápasu dominovali. Pasáž hry, ve kterém hráli přesilovou hru, vyhráli 4:0, celkově své vedení natáhli na osm branek a bylo po utkání.

I když se na hřišti prostřídala celá domácí lavička, náskok na jejich straně stále narůstal. Největším rozdílem vedli v 57. minutě, a to 30:18. Nakonec si Přerov z hlavního města odvezl průměrnou porážku o jedenáct branek 20:31.

HC Dukla Praha – Sokol HC Přerov 31:20 (14:9)

Střelci: Weigner 6, Rams 5/1, Polášek a Vlček 4, Brabec 3/1, Horák, Landa, Mráz a Škvařil 2, Lepieš 1 – Bechný 9/1, Zemánek, Tydlačka, Kavka a Pernička 2, Heider, Tichý a Valášek 1.

Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1, vyloučení: 3 – 2, rozhodčí: Frieser, Frieser, diváků: 105.

Richard Buček, trenér Přerova

„Chtěli jsme zkusit napravit špatný výkon z minulého utkání s Kopřivnicí, nedělali jsme si ovšem iluze o bodech. Chtěli jsme hlavně odehrát kvalitní zápas. Částečně se nám to povedlo, částečně ale také ne. Dukla měla velice agresivní a řekl bych zatím nejlepší obranu, se kterou jsme se setkali, s rychlým přechodem do útoku a dobrou střelbou ze všech postů. Hráči střídaly dobré okamžiky s horšími. Tradičně dobrý výkon podal Bechný. Nebyl to teda ani propadák, ani úspěch.“

Extraliga má za sebou už šest kol a Přerov stále čeká na první body. V neděli 11. října na Hanou přijede Dvůr Králové, taktéž nováček nejvyšší soutěže a kouč Buček otevřeně tvrdí:

„Musíme zvítězit! Pokud nezískáme dva body, bude to pro nás obrovská ztráta!“ Zatím nejdůležitější utkání pro přerovské barvy se odehraje ve sportovní hale s úvodním hvizdem v 11 hodin.