„Do zápasu jsme vstoupili dobře, na to jakým byl Jičín favoritem. Zvolili jsme zataženou aktivní obranu. Tato taktika se jeví, že by mohla být do budoucna úspěšná," řekl vedoucí přerovského týmu Richard Buček.

První poločas byl opravdu vyrovnaný. Sokoli šli dokonce několikrát do vedení, v závěru ale po dvou hrubkách dali soupeři dvoubrankové vedení 19:17.

Bohužel pro hosty se opět opakoval špatný vstup do druhého dějství, po kterém domácí odskočili na jedenáctibrankový rozdíl. Ten už byl nad síly Přerovanů.

„Zahodili jsme i dost šancí, dobře zachytal soupeřův gólman. Možná by byla spravedlivější prohra o méně branek. Bylo to první utkání, vyvarovali jsme se hlavně v prvním poločase technických chyb, které nás vždy tak ubíjely, tak snad se to zlepší," věří Buček.

Kádr se v úvodním střetnutí roku 2016 prakticky nezměnil. „Máme domluvená nějaká hostování, ale šetříme si je spíše na domácí zápasy, kdy máme větší šanci bodovat," uvedl Richard Buček.

Jeho tým však zbytek domácích utkání v sezoně s velkou pravděpodobností vůbec neodehraje v Přerově v tradičním prostředí haly TJ Spartak Přerov.

„Nejspíš budeme hrát domácí zápasy v Holešově, protože část našich hráčů hostuje do Holešova a část naopak z Holešova do Přerova. Společně tam pak také trénujeme," prozradil Buček.

Jak nakonec dopadne tato situace, bude definitivně jasné až během příštího týdne. Jisté je, že Přerovští odehrají další duel v sobotu na hřišti třetích Strakonic.

HBC Ronal Jičín B – Sokol Přerov HC 34:26 (17:15)

Nejvíce branek: Dědeček 9/6, Dvořák 6, Vávra 5/1 – Hradil 9/3, Šoustal 7, Buček 4.

Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Branky ze sedmimetrových hodů: 7:3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 110.