Házenkáři Přerova dostali nakládačku, v Zubří prohráli o 21 branek

Zubří, Přerov /FOTO/ – Týden po důležitém vítězství nad Hranicemi cestovali přerovští házenkáři v rámci 18. kola Tipgames extraligy na palubovku druhého Zubří, se kterým na podzim uhráli v domácím prostředí nečekanou, ale o to cennější remízu 30:30. Tentokrát však byl soupeř nad jejich síly a zvítězil rozdílem třídy.

29.2.2012

Házenkáři Zubří (zelené dresy) v 18. kole extraligy doma porazili Přerov 41:20.Foto: DENÍK/Havran Marek

HC GUMÁRNY ZUBŘÍ – SOKOL HC PŘEROV 41:20 (23:13)

Úvod patřil překvapivě hostům, kteří v sedmé minutě vedli 3:5. Zubří ovšem následně zlepšilo obranu i přechod do útočné fáze a pěti góly v řadě odskočilo na 8:5. Poté se pár minut hrála vyrovnaná házená, avšak závěr patřil domácím. Ti v rozmezí 23. – 28. minuty zatížili konto Hanáků osmi přesnými trefami, zvýšili už na 21:11 a vypracovali si rozhodující náskok.

„Zápas byl vyrovnaný zhruba do dvacáté minuty. Pak se nám přestala dařit hra spojek. Nedali jsme nějaké šance, soupeř k nám začal lépe přistupovat a nedal nám čas na rozehrávku. Začali jsme střílet z nepřipravených pozic, Zubří toho využilo k rychlým protiútokům, což většinou znamenalo branku a rozhodlo o celém vývoji utkání,“ uvedl pro Přerovský a hranický deník Richard Buček, asistent trenéra Franka.

Po změně stran už hráli Sokoli jen o čest a do 50. minuty se jim to relativně dařilo, když se rozdíl ve skóre pohyboval stále kolem jedenácti gólů. Závěr nedělního souboje jim však krutě nevyšel. Poslední desetiminutovku prohráli 10:1, což ještě více zkazilo celkový dojem z utkání, které Zubří nakonec vyhrálo vysoko 41:20.

„Zápas jsme totálně nezvládli a je potřeba na něj rychle zapomenout. Neustáli jsme to po taktické stránce. Pořád jsme hráčům zdůrazňovali, že je potřeba hrát na jistotu a nepouštět se do žádné přestřelky, což nám v domácím souboji s tímto soupeřem přineslo ovoce. Tentokrát to však hráči nezvládli,“ dodal Richard Buček, který se nemohl spolehnout na svou brankářskou jedničku Petra Štolcara, jenž absentoval kvůli zdravotním problémům a mezi třemi tyčemi jej tak nahradil Vydra.

Nejlepší střelci: Jurka 7, Mika 6, Stržínek 6 – Hradil 7, Plšek 4, Kovařík 3.

Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/0. Vyloučení: 1 – 5. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Diváků: 800.

Sestava a branky Sokola HC Přerov: Vydra, Macháček – Hradil 7, Zemánek 2, Mužík 1, Plšek 4, Kopal, Kavka 1, Kovařík 3, Valášek, Pernička 2, Rob. Buček. Trenér: Miroslav Frank.

Přerov díky zaváhání Hranic doma s Duklou Praha 21:25 o svůj dvoubrankový náskok na šestém místě nepřišel, ale zle se na něj začíná dotahovat i Plzeň, která má na jaře skvělou formu, už i stejný počet 15 bodů jako Cementáři a je zpět ve hře o první šestku.

Sokoly v nejbližších dnech a týdnech čekají klíčová utkání celé sezony. Nejdříve v pátek od 18.30 hodin přivítají ve své hale předposlední Kopřivnici a v dalším kole pak zajíždějí na palubovku poslední Třeboně.

Výsledky a tabulka

18. kolo: Zubří – Přerov 41:20, Hranice – Dukla Praha 21:25, Třeboň – Plzeň 17:24, KP Brno – Frýdek-Místek 28:26, Jičín – Lovosice 24:21, Kopřivnice – Karviná 22:24.

Další výsledky Sokola HC Přerov

2. liga mužů: Sokol HC Přerov B – KH Zbrojovka Vsetín 27:25 (15:15).

2. liga staršího dorostu: Sokol HC Přerov – KH Zbrojovka Vsetín 21:20 (9:10).

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.