Sokol Kostelec na Hané – Sokol HC Přerov 26:31

Do zápasu vstoupil kupodivu lépe domácí outsider a ujal se vedení 3:0. Přerovští hráli v obraně nedůsledně, chyběla jim koncentrace a soustředění. Nicméně po úvodním výpadku začali naplňovat roli favorita a po čtvrt hodině hry šli do vedení. To do poločasu navýšili na šest branek.

Po změně stran se hrála vyrovnaná házená, když se oba celky pravidelně střídaly ve střelbě branek. Kostelci se dokonce podařilo snížit na tři góly, víc mu ale Sokoli nedovolili. V závěru opět nabyli ztracené šestigólové vedení a v poklidu dotáhli utkání do vítězného konce.

„Nehráli jsme v ideální sestavě, tři hráči se nám omluvili ze zdravotních či pracovních důvodů. Příležitost tak dostali i ti, kteří na palubovce moc času netráví. Alespoň jsme toho využili k jejich zapracování do systému. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale hlavní je se teď sehrát, aby si na sebe kluci zvykli. Hodně branek padlo po kolektivní souhře, kdy se nejvíce dařilo zakončovat Perničkovi a Heidrovi. Též oba brankáři Štolcar i Kosatík předvedli slušný výkon,“ řekl k utkání Richard Buček, přerovský kouč.

„Musíme se zaměřit na začátky utkání. Ty nám nejdou. Nekoncentrovaností vždy necháme soupeře odskočit a vytvořit si náskok, který poté doháníme. V extralize by se nám to nemuselo vyplatit,“ přiznává trenér, co ještě musí zlepšit.

Poslední příležitost vše pořádně napilovat budou mít Přerovští ve středu, kdy od 19 hodin přivítají soupeře v odvetném utkání. To se nejdříve mělo hrát ve čtvrtek, ale Kostelec požádal o přesunutí zápasu o den dopředu.