Za soupeře jim byl nalosován celek Ivančic, který každoročně patří k tomu nejlepšímu ve druhé lize a i letos mu zatím náleží třetí příčka.

Přerovské družstvo neodjíždělo na zápas kompletní. Jednak proto, že část hráčů se nemohla uvolnit ze zaměstnání, a také proto, že v pohárových zápasech nemohou nastoupit hráči, kteří jsou v týmu na hostování.

Do Ivančic přijel Přerov pouze v deseti, z čehož ještě dva hráči byli z rezervního týmu, ale i přesto se radoval z vítězství a postupu dál.

Ivančice - Sokol HC Přerov 38:21 (13:18)

Začátek byl opatrnější a oba týmy spíše zjišťovaly, jak hraje soupeř. I proto byl v šesté minutě stav pouze 1:1. Pak se však Přerov rozjel a poměrně hladce získal šestibrankové vedení. O ně však rychle přišel, hlavně kvůli nepřesné střelbě.

Přerovští promarnili čtyři čisté gólovky, což domácí tým dokázal potrestat vstřelením tří branek z rychlých protiútoků. Poté si vzali přerovští trenéři oddechový čas, aby přerušili tlak Ivančic a aby domluvili hráčům, kteří přestali dodržovat dohodnutou taktiku. Až téměř do konce poločasu se obě družstva pravidelně střídala ve střelbě branek.

Závěrečné minuty však patřily hostujícímu celku, který dokázal vstřelit rychle za sebou dvě branky, takže v poločase vedl 18:13. Po příchodu z kabin se projevila větší zkušenost přerovského týmu, který začal svého soupeře přehrávat jak v obranné, tak i v útočné činnosti.

Ve 41. minutě si Sokoli vytvořili už devítibrankové vedení. Pak však hráli téměř dvě minuty ve čtyřech proti šesti. Soupeř se v přesilovce chytil, naopak hosté na chvíli ztratili tempo a Ivančice dokázaly v 50. minutě snížit na rozdíl tří branek.

Přerov se však opět vzchopil a rychle zvýšil své vedení na sedm zásahů. Tento rozdíl si udržoval až do konce utkání a postoupil do třetího kola Českého poháru.

Sestava a střelci: Kosatík - Buček 8, Černošek 3, Bechný 9, Valášek 6, Boráň 6, Halašta 2, Potiška 1, Adolf, Poledňák 3.

(rb)