První šestka si to rozdá o titul a ta spodní o udržení. Letos je extraliga zrádná v tom, že poslední tým ze skupiny play-out padá rovnou do první ligy. Žádná baráž! V pásmu ohrožených je i Sokol HC Přerov, který chce tým před rozhodující fázi sezony ještě raději posílit. Přijít by měl z Rakouska na levé spojce hrající Michal Hradil.

„Jednáme s Michalem Hradilem už měsíc a vše spěje ke zdárnému konci. Michal v současné době působí v Linci, který hraje v Rakousku nejvyšší soutěž. Jelikož ale mají v klubu problémy ekonomického rázu, rád by se vrátil zpět,“ prozradil Richard Buček, předseda přerovského klubu.

Přestože Hradil odešel do Lince z Hranic, kde působil dvě či tři sezony a patřil k nejlepším střelcům extraligy, po svém návratu by měl obléknout dres Přerova.

Má to ale ještě jeden háček. „Řešíme teď jen jeden takový problém, a to jeho zranění ramene. Čekáme, jak dopadne vyšetření. Pokud by dopadlo dobře, a my věříme, že ano, tak by od nadstavbové části nastoupil už u nás,“ říká Buček.

Pokud však vyšetření nedopadne, má vedení i rezervní plán. „Máme nějaké varianty, kdyby Hradil nevyšel, aby jej mohl zastoupit někdo další. Nějaké hráče máme rozjednané, jména ale prozradit nemohu, jelikož jsou z místních soutěží,“ dodal předseda klubu.

Letos třicetiletý Michal Hradil má na svém kontě i tři reprezentační starty, když v roce 2009 nastoupil proti Islandu, Tunisku a Kataru. Jestli nastoupí i za Sokol HC Přerov, se ukáže až v nejbližších týdnech.