Domácí měli vstup do utkání jako z říše snů, když ve 12. minutě vedli už 8:1 a vypracovali si de facto rozhodující náskok. Pro trenéra Třeboně Jana Pavlovského to byl jako špatný vtip, co předváděli jeho svěřenci.

Nicméně postupem času se začali hosté osmělovat, ovšem za zády perfektního Petra Štolcara, který chytil i tři sedmimetrové hody, skončilo jen osm střel. Především on měl tedy hlavní podíl na tom, že Třeboň ztrácela v poločase stále těch sedm branek co na začátku utkání.

„Za první poločas jsme si nezasloužili vyhrát. Takhle se extraliga nehraje, a ni nebojuje o body. To, co jsme předvedli, to nemá s extraligou nic společného,“ zlobil se vedoucí družstva Třeboně Vladislav Jordák.

Domácí se ve druhém dějství nechali sedmigólovým náskokem ukolébat a soupeř se ve 44. minutě přiblížil na rozdíl čtyř branek. Přerov se ale vzpamatoval, udeřil po rychlých protiútocích a svůj výraznější náskok si vzal zpět. Hosté se už na další nápor nezmohli a Sokoli tak zvítězili snadno 29:22.

„Ve druhé půli se kluci vzbudili a začali hrát to, co po nich chceme, takže náš výkon snesl alespoň extraligová měřítka,“ pověděl Jordák ke hře Třeboně ve druhé půli.

Na straně domácích byl podle Deníku první hvězdou utkání gólman Petr Štolcar, druhou Tomáš Pernička s jedenácti brankami včetně všemi pěti proměněnými sedmimetrovými hody a třetí Rober Plšek, autor šesti gólových střel především z větší vzdálenosti.

„Družstvo Třeboně je nově poskládané a hraje šedesát minut, o čemž svědčí zápas s Karvinou, ve kterém se ještě pět minut před koncem tahalo o tři góly. Věděli jsme, že výkonnost nemá až tak vysokou, ale snaží se to uhrát srdíčkem,“ charakterizoval domácí kouč Miroslav Frank soupeře, který se pohybuje na samotném dni extraligy.

„Na naší straně je veliká nespokojenost. Každý čekal, že vyhrajeme minimálně o deset branek. Svůj den neměl Viktor Hastík, který celý týdne netrénoval, protože byl na služební cestě ve Španělsku. Nejlepším hráčem byl Petr Štolcar hlavně za výkon v první půli,“ uvedl Frank na adresu dvou důležitých, klíčových hráčů.

„Jsme samozřejmě rádi, že máme dva body, ale ten výkon nebyl ideální. Na druhou stranu můžeme být rádi, že to přišlo nyní na Třeboň,“ dodal přerovský kouč.

Sokol HC Přerov – TJ Jiskra Třeboň 29:22 (15:8)

Nejlepší střelci: Pernička 11/5, Plšek 6, Hastík 3, Hradil 3 – Brchaň 6, Loskot 6, Baierling 4.

Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/1. Vyloučení: 2 – 2. Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváci: 231.

Sestava a branky Sokola HC Přerov: Štolcar, Vydra – Hradil 3, Zemánek 1, Mužík 1, Buček Rob., Plšek 6, Zedek 2, Hastík 3, Kovařík 1, Valášek 1, Pernička 11/5. Trenér: Miroslav Frank.

Přerovští házenkáři se díky další dvěma bodům a vítězství Frýdku-Místku v Plzni posunuli už na šesté místo. Kdyby tuto senzační pozici udrželi i po základní části, zahráli by si v nadstavbě s českou elitou o medaile. Tam ale ještě vede dlouhá a trnitá cesta plná nástrah.

O ambicích Přerova může napovědět už další zápas na horké palubovce čtvrtého Jičína v sobotu od 18 hodin.

Po pauze pokračovala také druhá liga, ve které přerovská rezerva přivítala tým Napajedel a prohrála vysoko 21:33.

9. kolo: Přerov – Třeboň 29:22, Hranice – Zubří 26:30, Dukla Praha – Kopřivnice 33:20, Lovosice – Brno 34:16, Karviná – Jičín 35:29, Plzeň – Frýdek-Místek 29:32.

TABULKA

Tabulka házenkářské extraligy