Sobotní zápas na Hané byl rovněž utkáním o konečné deváté místo, ke kterému stačila domácím i remíza. Ti však neponechali nic náhodě a Třeboň i podruhé ve skupině play-out porazili. V extraligovém ročníku 2009/2010 jim tedy jako nováčkovi patří deváté místo.

Úvodní gól utkání sice vstřelili hosté, ale poté se díky neprostupné obraně a skvěle chytajícímu Bavlnkovi nedokázali prosadit celých deset minut. Přerov si tak už od úvodu vypracoval náskok, když v 11. minutě vedl 5:1.

Následně však jako by polevil v koncentraci, hodně střel šlo i mimo bránu, z čehož profitovala Třeboň. Té se naopak v ofenzivě začalo dařit a ve 27. minutě snížila na rozdíl jen dvou branek 9:11.

Víc ovšem Sokoli nedovolili, když poločas skončil 14:11 v jejich prospěch. Přerov v úvodním dějství táhl střelecky především Pernička, který zaznamenal 5 ze svých 8 branek.

Po příchodu z kabin se utkání tahalo do 38. minuty, když soupeř snižoval na 18:20. Následných třináct minut se stalo pro Třeboň osudných, jelikož se dokázala prosadit pouze jednou, kdežto domácí hned devětkrát.

V 51. minutě tak byl stav 29:19 a o vítězi nebyl pochyb. Na palubovce se následně v dresu domácích objevili i hráči ze střídačky a důsledkem toho soupeř skóre už jen kosmeticky upravil na konečných 34:27.

Sokol HC Přerov – TJ Jiskra Třeboň 34:27 (14:11)

Nejlepší střelci: Kavka 8/3, Pernička 8, Bechný 7, Vyjídák 4 – Kubík 9, Naimann 5, Kotlaba 3/2, Mareš 3. Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/2, vyloučení: 6 – 2, rozhodčí: Kavulič, Skružný, diváků 112.

Ohlasy po utkání

Jan Pavlovský (trenér TJ Jiskra Třeboň): „Z naší strany to byl opravdu bídný výkon. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale nějak to nešlo a poté z toho vznikla taková holomajzna, která asi pro diváky nebyla moc pohledná především v prvním poločase. V tom druhém bylo vidět, že domácí chtějí víc a my jsme pokračovali v tom našem opravdu ostudném výkonu. Kromě dvou hráčů, kteří snesou solidní hodnocení, což byli Čapek a Kubík, se v družstvu nenašel nikdo jiný. Bohužel házená se hraje kolektivně a ve dvou lidech nemůžete porazit družstvo, které hraje s větším nasazením a ve větší pohodě.“

Richard Buček (asistent trenéra Sokol HC Přerov): „Na obou týmech bylo vidět, že už pomalu vyhlíží konec sezony, chyběla tomu možná trošičku motivace a nasazení. Měl jsem z utkání mírnou obavu, že nám Třeboň bude chtít oplatit tu porážku z domácího prostředí, protože jak znám trenéry, tak ti určitě chtěli.“

„Bohužel hráči ani na jedné straně nehráli na doraz. Měl jsem chvílemi takový pocit, že je to souboj jeden, dvou hráčů, co se zvednou, proti zbytku. Ani já tedy nejsem zcela spokojený s naším výkonem, ale beru to tak, že jsme udělali dva body a těch si cením.“

„Říkal jsem, že nemůžeme do utkání nastoupit jako proti Dvoru Králové, s ním si občas můžeme nějakou chybu dovolit, protože vím, že doma to zvládneme, ale Třeboň je velice kvalitní družstvo, a tam si nemůžeme dovolit hrát ani chvíli na půl plynu. Dneska nám to soupeř pravdu trochu usnadnil, takže se ty naše chyby mírně ztratily. Nicméně jak říkám, jsem rád, za dva body a za to, že skončíme devátí.“

Přerov tak má ve skupině play-out zatím stoprocentní úspěšnost, když z pěti utkání všechna vyhrál, a tím si zajistil první místo ve skupině a celkové deváté v extralize, což je pro nováčka na extraligové mapě velkým úspěchem.

Závěrečné utkání sehrají svěřenci trenérů Franka a Bučka v sobotu ve Dvoře Králové.