Prvních deset minut bylo jednostrannou záležitostí. Lovosice se s lehkostí prosazovaly střelbou i z větší vzdálenosti a domácí si s nimi nevěděli rady. Navíc se trápili v útoku. Výsledkem toho byl oddechový čas přerovské lavičky v čase 9:26 za stavu 1:6.

Od tohoto okamžiku se začali trefovat i Sokoli, jenže stále moc inkasovali. Trenéři tak sáhli ke střídání gólmanů a Petra Štolcara, jenž si do té doby téměř nesáhl na míč, nahradil ve 13. minutě Michal Vydra. Ten se chytil a jeho spoluhráči začali manko postupně snižovat.

Přerov úsek hry mezi 21. – 25. minutou vyhrál 5:1 a poprvé v utkání srovnal na 13:13. O přestávce však byly Lovosice stejně blíže k vítězství o dvě branky.

V úvodních minutách druhé půle Sokoli pohrdli dvojnásobnou přesilovkou. Nedařilo se jim v útoku, když nastřelili několik tyček. Vzadu je naštěstí držel gólman Vydra, a tak prvních deset minut druhé půle bylo ještě vyrovnaných.

Poté už otěže zápasu pevně uchopil průběžné pátý celek soutěže a vybudoval si náskok šesti branek. Když už domácí trenéři viděli, že je po utkání, nasadili do hry i kluky ze střídačky. Skóre se tak po šedesáti minutách zastavilo na stavu 24:33.

Přerovu tentokrát nezahrály tradiční opory jako Petr Štolcar, Viktor Hastík či Tomáš Pernička. Jediný, kdo snesl přísnější měřítko, byl autor devíti branek Robert Plšek.

Rozdíl byl též v proměňování sedmimetrových hodů. Zatímco Lovosice byly stoprocentní (2/2), Sokoli se ze čtyř pokusů prosadili pouze jedinkrát.

Sokol HC Přerov – HK Město Lovosice 24:33 (13:15)

Nejlepší střelci: Plšek 9, Zedek 3, Kovařík 3 – Motl 5/2, Chroustovský 5, Berka 5, Škvařil 5.

Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/2. Vyloučení: 3 – 5. Rozhodčí: Novotný, Samek. Diváci: 258.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Hradil 2, Zemánek 2, Mužík, Buček Rob. 1, Plšek 9, Zedek 3, Hastík 2, Kovařík 3, Valášek, Pernička 2/1.

Šestá porážka v sezoně znamená, že nejlepších pět týmů soutěže se už Přerovu dosti vzdálilo. Naprosto otevřený je však boj o šesté místo, na které je hned několik adeptů. Jedním z nich je i osmá Plzeň, která je za Sokoly jen o dva body zpět a v neděli je přivítá v domácím prostředí.

Ohlasy trenérů po utkání

Miroslav Frank (Přerov): Výsledek je pro nás zklamáním. Ovšem klobouk dolů, že se kluci dostali znovu do utkání po zpackaném úvodu. Škoda pak závěru poločasu, kdy jsme se dotáhli na 13:13, ale poslední dvě minuty nezvládli a Lovosice odskočily na dvě branky.

Celý tým dřel, ale bohužel to bylo málo. Lovosice hrály svou hru, vyšlo jim to jak na postech spojek, tak i brankáři byli velice úspěšní. Je škoda, že se v úvodu nechytil Petr Štolcar, i když Michal Vydra podal také dobrý výkon.

Lovosice každopádně vyhrály zaslouženě. Ovšem hlavu vzhůru, čekají nás další zápasy.

Vojtěch Srba (Lovosice): Jsme rádi, že jsme utkání zvládli, protože domácí určitě mají svou kvalitu a my hrajeme trošičku v křeči.

Měli jsme dobrý úvod, kdy jsme rychle vedli. Pak přišlo trošičku uspokojení, přestali jsme přistupovat ke spojkám, udělali jsme několik zbytečných chyb a domácí se do poločasu vrátili do hry. Na začátku druhé půle jsme měli i štěstí, když Přerov nastřelil snad tři tyče po sobě, a přežili jsme hlavně dvojí oslabení. Poté jsme odskočili a zápas dotáhli do vítězného konce.

Výsledek je možná trošičku zkreslený a pro domácí až příliš krutý vzhledem k průběhu utkání.

12. kolo: Přerov – Lovosice 24:33, Hranice – Jičín 26:26, Zubří – Třeboň 36:13, Karviná – Plzeň 23:21, Dukla Praha – Frýdek-Místek 36:26, Brno – Kopřivnice 25:24.

TABULKA

Tipgames extraliga, tabulka

Desáté utkání ve druhé lize má za sebou přerovská rezerva. Ta v sobotu hrála v Havířově, ale se soupeřem, který měl jen o dva body více, prohrála vysoko 32:19.