Domácí nastoupili bez zraněného Martina Kavky, ještě ne zcela fit byl Robert Plšek, a aby toho nebylo málo, tak v bráně moc dlouho nepobyl ani Petr Štolcar, kterého v 11. minutě zasáhl míč do obličeje a mezi třemi tyčemi se objevil až na chvíli ve druhé půli.

Zápas byl vyrovnaný do 17. minuty a stavu 10:9. Od tohoto okamžiku se častěji prosazoval Jičín a do poločasu odskočil na 13:18. Po přestávce to vypadalo, že by Sokoli mohli utkání i zdramatizovat, jenže pasáž hry mezi 35. – 45. minutou prohráli 1:9 a bylo po nadějích. Hosté si zápas užívali a nakonec zvítězili 28:39.

„Brzdí nás zranění. Moc spojek jsme k dispozici neměli, museli jste proto na tento post využít Mojmíra Valáška, který chodí spíše do obrany a na pivota. V závěru už jsme poté dali příležitost všem hráčům,“ sdělil k nepovedenému utkání přerovský kouč Miroslav Frank.

„Musíme to nějakým způsobem zregenerovat, abychom nastupovali v plné síle a hráli alespoň důstojnou roli, protože zatím ji nehrajeme. Chce to bojovat, nesmíme si házenou nechat znechutit,“ dodal.

Sokol HC Přerov – HBC Ronal Jičín 28:39 (13:18)

Nejlepší střelci: Pernička 7/3, Plšek 7, Mužík 5 – Kraus 8, Zeman 7, Vocásek 6, Kvasnička 6.

Sedmimetrové hody: 4/3 – 0. Vyloučení: 3 – 7. Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser. Diváků: 148.

Sestava a branky Přerova: Štolcar, Vydra – Heider, Hradil 3, Zemánek, Mužík 5, Rob. Buček 1, Plšek 7, Kopal, Kovařík 4, Valášek 1, Pernička 7/3, Zedek. Trenér: Miroslav Frank.

Další těžká bitva čeká Sokoly o víkendu v Zubří, které ve středu vyhrálo v Praze na Dukle 25:29.