„S fyzickou přípravou jsme začali 15. července. Skládala se z běhání, posilování, koordinací pohybu, a tak podobně. Kluci běhali v přírodě, kolem Bečvy ke grymovskému mostu. Využili jsme posilovnu v místní sokolovně a na starém házenkářském hřišti jsme dělali cviky se švihadly a medicimbaly,“ přiblížil letní dřinu kouč Richard Buček.

První část přípravy poté zakončili přerovští házenkáři v sobotu 1. srpna úvodním přípravným utkáním v Zubří, které loni obsadilo v nejvyšší soutěži druhou příčku.

„Oba týmy nebyly kompletní a na to, že jsme míč ještě neměli v ruce, považuji prohru 25:32 za slušný výsledek. Z obou stran to bylo především sehrávání kolektivů,“ okomentoval utkání Buček.

Makáme na výbušnosti, rychlosti a dynamice

Další část přípravy hráči Sokola HC Přerov zahájili v úterý 4. srpna.

„Děláme výbušnost, dynamiku, rychlost a k tomu využíváme tartanového oválu na stadionu Spartaku Přerov. Tento týden jsme k tomu přidali i přípravu s míčem v tenisové hale, kde už je položená nová palubovka. V hale nacvičujeme individuální činnosti, činnosti družstva, sehrání, kombinace, signály a největší loňskou slabinu, což je obranná činnost,“ pokračoval trenér.

Loni ještě prvoligový tým se podařilo posílit zatím třemi hráči.

„S kluby už byla uzavřena jednání a do našich řad se vrátili Martin Kavka, Kamil Zemánek a Tomáš Pernička. Jednáme ještě s dalšími dvěma hráči, zatím to však vázne na finančních otázkách,“ prozradil trenér a předseda klubu v jedné osobě.

Veškerá příprava směřuje k 6. září, kdy přerovští házenkáři odehrají první mistrovské utkání na palubovce mistra z Karviné. Ještě před tím však nastoupí s největší pravděpodobností k pěti přípravným utkáním a odehrají jeden turnaj. V domácím prostředí to bude pokaždé v „tenisové hale“, která bude jejich domovským stánkem.

Přípravná utkání

12. srpna, Bystřice pod Hostýnem – Přerov
18. srpna, 18 hodin Přerov – Kostelec
20. srpna, ASPR Zawadzkie (PL) – Přerov
22. srpna, turnaj ve Velké Bystřici
26. srpna, 18 hodin Přerov – Litovel
27. srpna, 18 hodin Přerov – Bystřice pod Hostýnem

V případě, že Karviná požádá, z důvodu svého pohárového utkání, o přeložení zápasu 1. kola na neděli 30. srpna, bude pravděpodobně stornováno poslední utkání přípravy.