V úterý 18. srpna večer přivítali v tenisové hale celek Kostelce na Hané, se kterým v únoru letošního roku zvítězili v prvoligovém utkání o dvanáct branek.

Tentokrát se však střelecké hody nekonaly, ale i tak Přerov dovedl utkání do vítězného konce.

Sokol HC Přerov – Sokol Kostelec na Hané 25:22 (14:12)

K prvnímu domácímu utkání nastoupilo šestnáct hráčů včetně dvou gólmanů. K dispozici trenéru Bučkovi nebyli tři hráči: juniorský reprezentant Martin Kavka, který je na mistrovství světa, ještě v rekonvalescenci Tomáš Pernička a gólman Klichuk.

Celé utkání bylo poznamenané začátkem sezony a na obou stranách jsme mohli vidět řadu nepřesností. V první půli do přerovské branky nastoupil Kosatík a na míč si pořádně sáhl až v osmé minutě za stavu 5:4.

Domácí se čas od času prosadili i z rychlého protiútoku a stále byli o jednu až dvě branky před soupeřem. Nedokázali se však trhnout a v poločase tedy vedli 14:12.

Po změně stran nastoupil v přerovské kleci gólman Pour, který je zde zatím na zkoušku. Sokoli zaspali a ve 43. minutě šli hosté do vedení 17:16. Poté se však přerovští trefili třikrát po sobě do černého a rázem opět vedli. Kostelec naposledy vyrovnal na 20:20 v 52. minutě.

Závěr přípravného utkání, které sledovalo na tři desítky diváků, zvládli domácí na jedničku a mohli se tak radovat z druhého vítězství (25:22) v přípravě.

Nutno však dodat, že s prvoligovým týmem to byla povinnost, i když se jednalo pouze o přípravu.

Sestava a branky: Kosatík, Pour – Buček 3, Heider 1, Bechný 6, Zemánek 1, Tydlačka 4, Tichý, Potiška, Zedek 2, Pörsök 3, Valášek 3, Drabík, Halašta, Černošek 2, Boráň.

„Hráči si musí uvědomit, že pokud chtějí v extralize uspět, musí být jejich přístup ke každému utkání stoprocentní po celých šedesát minut,“ řekl trochu rozladěně po utkání přerovský kouč Richard Buček.

Další příprava čeká Sokoly už ve čtvrtek, kdy zajíždí do Litovle k zápasu s polským celkem ASPR Zawadzkie.

Tenisová hala, která je od letošní sezony také domovským stánkem přerovských extraligových házenkářů, se tak jako samotní hráči, připravuje na sezonu.

Povrch, branky, sítě, šatny, reklamní tabule kolem hřiště, toť vše je připravené. Chybí už pouze nová světelná tabule, která by měla přijít v průběhu příštího týdne a Český svaz házené může halu zkolaudovat.