Hosté si zajisté nepřipouštěli, že by měli v Přerově ztratit body. Obzvlášť poté co v předchozím kole přehráli jedenáctibrankovým rozdílem Hranice.

Scénář však byl podstatně složitější. Domácí k zápasu přistoupili zodpovědně a soka nepouštěli do výraznějšího náskoku. I proto poločas skončil pro domácí pouze při manku jedné trefy, a to 15:16. Přerov v klíčových chvílích několikrát podržel gólman Pour, který s fixovaným zraněním nakonec nastoupil.

„Byla škoda, že jsme hned v úvodu neproměnili tři čisté šance a rázem jsme prohrávali 1:4. Dostali jsem se tím do situace, kdy jsme dotahovali. Naštěstí se nám podařilo skóre držet v přijatelných mezích," popsal dění Jiří Závodník, trenér Přerova.

Jeho družina držela s Duklou krok i ve druhém dějství, ale posléze se po několika neproměněných šancích znovu dostala do ztráty, která se už stala osudnou. „Nedokázali jsme využít svou psychickou výhodu, kdy jsme začali stahovat soupeřův náskok. Mohli jsme hosty hlavně během přesilovky šesti proti čtyřem dorazit, bohužel vlastními chybami, kdy jsme neproměnili gólové šance, jsme to nezvládli. Pokud ještě na tomhle zapracujeme, tak už není možné, abychom nějaké utkání nevyhráli," pověděl přerovský lodivod, který v závěru střetnutí už musel oželet služby kanonýra Hardta, který musel pro zranění odstoupit.

Hosté nakonec vedení udrželi a po výhře 26:30 si připsali do tabulky dva body.

„Zápas jsem viděl pozitivně. Všichni hráči hráli v potřebném nasazení a házená musela být i pro diváky atraktivní. Příjemné bylo určitě to, že se náš herní projev konečně nastartoval. Snad se nám už konečně podaří nějaký zápas uhrát s vítězným koncem," zmínil kouč Závodník.

Příští neděli 24. listopadu Sokoli hostí Karvinou. Duel je na programu od 10.30.

T.J. Sokol Přerov HC – HC Dukla Praha 26:30 (15:16)

Nejlepší střelci: Hardt 8, Kozlovský 4, Hastík 4 – Rams 9, Kotrč 6, Kastner 5.

Rozhodčí: Králíček, Letev. Diváků: 185.

Přerov: Pour, Matuška – Bortl, Ďurčík, Hradil, Kozlovský, zemánek, Rob. Buček, Študent, Hardt, Hastík, Frančík. Trenér: Jiří Závodník.