Příležitost k doladění formy využily kromě domácích dvou celků také TJ Sokol Rokytnice a 1. NH Brno, který rovněž představil i svůj B-tým. Vítězem turnaje se nakonec trochu překvapivě stalo družstvo Rokytnice. V prvních čtyřech utkáních favorité potvrdili svou roli.

Nejprve domácí áčko zdolalo rezervu Žeravic 10:8 a 1. NH Brno vyhrál nad svým B-týmem 7:2. Rokytnice porazila Žeravice B 10:7 a Žeravice A rozstřílely Brno B 12:1. Úvodní překvapení se zrodilo na úkor 1. NH Brno A, který podlehl Rokytnici 4:6. Následoval souboj dvou rezerv, ve kterém se z vítězství radovali domácí v poměru 10:5.

Poté došlo na derby dlouholetých rivalů Žeravic Aa Rokytnice. Utkání nakonec skončilo pro domácí nelichotivou remízou 5:5, když se na hřišti více mluvilo, než hrálo. V následujícím střetnutí Žeravice B podlehly Brnu A 9:12 a Rokytnice dle předpokladů porazila Brno B vysoko 13:1.

K poslednímu utkání turnaje nastupovalo domácí áčko proti prvnímu brněnskému celku s teoretickou šancí na celkové prvenství. Ale již od prvních minut bylo zřejmé, že ji nedovede využít. Hosté důraznou obrannou hrou zcela eliminovali útok Žeravic a zaslouženě zvítězili 8:2.

Z celkového prvenství se tak překvapivě radovala Rokytnice, před Brnem A, Žeravicemi A, Žeravicemi B a Brnem B. Na turnaji se hodnotili i nejlepší hráči na jednotlivých postech.

Nejlepším brankářem byl v anketě trenérů vyhlášen Matuška (Žeravice A), obráncem Šrámek (Rokytnice), útočníkem Zvěřina (Žeravice A) a střelcem Bajer (Žeravice B), který zaznamenal 17 branek.

Poslední přípravný turnaj tedy nebyl z pohledu domácích příliš vydařený a nezbývá než doufat, že si družstvo lépe povede v prvním ostrém startu ligového ročníku 2007/2008. V něm zajíždí tuto neděli do Svinova.

První utkání na domácím hřišti sehrají Žeravice o týden později, tj. v neděli 2. září, kdy v tradičním čase 10.30 hodin hostí staronového účastníka nejvyšší soutěže, celek Staré Vsi nad Ondřejnicí.