Bystřice pod Hostýnem – TJ Cement Hranice 23:24 (12:11)

Domácí tým nastoupil v brance s hranickým odchovancem Petrem Štolcarem a s řadou hráčů, kteří dříve oblékali extraligový dres Cementu. Hraničtí měli výborný vstup do utkání a ujali se dvoubrankového vedení, avšak domácí házenkáři dokázali v přesilovce snížit a svou bojovností, která v některých chvílích předčila herní kvalitu hostí, dokázali v 8. minutě srovnat na 3:3.

Bystřice se nespokojila pouze s vyrovnáním, domácí hráči nacházeli okénka v hostující obraně a dostali se do dvoubrankové vedení, které Cementáři smazali ve 23. minutě, kdy byl stav utkání 9:9.

Ve strhujícím zápase nebyla nouze o rychlé brejkové akce, avšak pohříchu často s nepřesnou koncovkou. Domácí tým odcházel do kabin s vedením 12:11, hosté šli do šaten s odhodláním otočit stav utkání.

Druhá půle opět nabídla pohlednou útočnou házenou s vynikajícími zákroky obou brankářů, zejména Luděk Fabián držel šance Cementu na bodový úspěch rukama i nohama nad vodou. Cementáři se přesto nevyvarovali chyb v obraně a prohrávali na začátku druhé půle 14:12.

Vedení Bystřice přesto nemělo dlouhého trvání, v 38. minutě byl stav zápasu 14:14. Od této chvíle se začínala projevovat herní kvalita Hranic, které se dostaly do vedení a svůj náskok postupně zvyšovaly až na rozdíl čtyř branek - 20:24.

Tři minuty před koncem zápasu se tedy zdálo být rozhodnuto, ale domácí se nevzdali a opět svou bojovností snížili minutu před koncem na 22:24. Hraničtí se v oslabení vrhli do útoku, domácí získali míč, ale více než snížit vteřinu před závěrečným hvizdem na 23:24 se jim nepodařilo.

Nejvíce branek Hranic: R. Brůna 7. Diváci: 400.

Trenér Jan Hegar k zápasu dodal: „Bylo to vyrovnané utkání, nás podržel brankář Luděk Fabián, zejména ve druhé půli byl jeho výkon pro naše vítězství rozhodující. Skvělý výkon podal také Rosťa Brůna, svůj standart odvedl Mojmír Valášek.“

Cementáři nastoupí v neděli 23. září od 10.30 hodin na svém hřišti k dalšímu utkání, soupeřem jim bude Třeboň. „Chceme naplno bodovat a potvrdit výhru z Bystřice,“ řekl k nedělnímu utkání Jan Hegar.