Turnaje se zúčastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. První dva týmy ze skupin pak postupovaly do semifinále.

Hned ve svém prvním zápase přerovský tým nastoupil proti nejsilnějšímu týmu své skupiny družstvu RD KIH. Přerov vstoupil do utkání impozantně. Na hráčích bylo znát, že po měsíční pauze mají do hry velkou chuť.

I přes menší chyby v útočné fázi se Přerov dostal do tříbrankového vedení, které držel až do poločasu. Na začátku druhého poločasu svůj náskok zvýšil až na pět branek, pak však začali úřadovat slovinští rozhodčí, kteří se snažili dotlačit soupeře alespoň k remíze.

Slovinský tým střílel ve druhé půlce šest sedmiček, z toho většina z nich byla hodně diskutabilních. Přerov však byl rozhodnut nenechat soupeře zvítězit. Závěr utkání byl značně nervózní.

Přerov však i přes nepřízeň rozhodčích dokázal vybojovat alespoň remízu 19 : 19. Ve druhém zápase se přerovskému týmu tolik nedařilo v obraně jako v prvním zápase, ale tým RD VHC toho nedokázal využít.

A protože naše družstvo v útoku excelovalo, tak zcela po zásluze zvítězilo v poměru 22 : 17. Ve třetím utkání musel Přerov vyhrát co největším rozdílem, protože také tým RD KIH ve svém druhém zápase zvítězil o pět branek a bylo tedy jasné, že o vítězi skupiny rozhodne lepší skóre.

Přerov si celkem v poklidu došel pro vítězství nad RD Izola B o šest gólů a čekal, jak své utkání zvládne RD KIH. Tomu se však poslední utkání příliš nepovedlo.

Většinu zápasu vedl nad svým soupeřem pouze o jednu až dvě branky a až v závěrečné minutě dokázal odskočit na rozdíl čtyř branek. Přerov se tak stal zaslouženě vítězem skupiny.

V semifinále se naši hráči střetli s dalším slovinským týmem, který byl složen z nejlepších mladých hráčů města Koper. Tito mladí hráči, však nedisponovali příliš fyzickými parametry a přerovští tak mohli využít svou výškovou převahu.

Soupeř hrál většinu kombinací se snahou zakončit z prostoru pivota, což se mu díky ne zcela důsledné obraně Přerova dařilo. Protože však soupeři odešla hra spojek tak se mohlo naše družstvo radovat z vítězství 16 : 12 a postupu do finále. Ve finále čekal vítěz druhé skupiny, RD Izola, který byl taktéž jako Přerov posílen o několik hráčů z prvoligových týmů.

Naši hráči se na utkání velmi těšili, neboť chtěli dokázat, že do Slovinska přijeli s velmi dobrou formou. Finalové utkání se mělo hrát ve velmi pěkné hale v Koperu v níž probíhaly v roce 2004 i utkání mistrovství Evropy.

Bohužel se však utkání k velkému zklamání přerovského týmu nekonalo. Z neznámého důvodu se družstvo RD Izola nesešlo a k utkání se tak nedostavilo.

Přerov zvítězil kontumačně 6 : 0. I když přerovští hráči měli velkou radost z vítězství v turnaji, byli prvním českým týmem, který v šestnáctileté historii turnaje dokázal mužskou kategorii vyhrát, přesto nebyli zcela spokojeni.

Chtěli svou herní převahu dokázat na hřišti a ne zvítězit kontumačně. Ale to jim nebylo dopřáno. Přerov však zvítězil v turnaji zaslouženě, neboť podával nejvyrovnanější výkony. Na druhém místě skončil tým RD Izola, třetí místo obsadilo družstvo Koperu.

Sestava Přerova: Kosatík, Vítoslavský, Stržínek, Skřídlo, Krčmář, Pernička, Buček, Černošek, Boráň, Zemánek, Ticháček, Nuc, Vaculík, Rybka. Trenéři Buček a Kuda.

Všem hráčům patří za výborné výsledky poděkování.

Richard Buček