Položili jsme proto hlavnímu trenérovi Richardu Bučkovi pár otázek, týkajících se převážně složení družstva na soutěžní ročník 2008/2009.

ROZHOVOR

Nedávno jste ze Slovinska přivezli turnajové první místo. Navazuje tedy tým na loňskou úspěšnou sezonu?

Ano, povedlo se nám ve Slovinsku uspět, ale byl to pouze přípravný turnaj. I když vítězství na něm nás těší, nemůžeme je přeceňovat. Ale samozřejmě věřím, že na loňskou úspěšnou sezonu navážeme.

Podařilo se vám udržet kádr pohromadě, nebo jste se museli potýkat s odchody hráčů?

Přestože šlo o historicky nejúspěšnější sezonu, nedopadla zcela podle našich představ. Měli jsme proto obavy, zda se nám podaří úspěšný kádr udržet, neboť nám bylo jasné, že o některé naše hráče bude zájem i v jiných klubech.

Po mnoha jednáních nakonec z kádru odchází Lukáš Zvěřina, který přestoupil do německého týmu SGH Sankt Ingbert, jenž hraje čtvrtou ligu.

Dále u nás pravděpodobně skončí i náš další odchovanec Martin Kavka. Tento hráč již delší dobu působí v SCM Karviná a nyní má šanci přejít do jejich A-týmu.

Jak to vypadá s posilami? Jsou v týmu nové tváře?

Protože jsme s odchodem některých hráčů počítali, probíhala samozřejmě již od května i jednání s hráči, o něž jsme měli zájem.

I když stále chceme přednostně stavět na našich odchovancích, je jasné, že jen s nimi hrát nemůžeme. Proto nakonec posílí Přerov jen dva hráči.

Prvním je Tomáš Bechný, odchovanec Zubří, který hrál v minulém ročníku první ligy za Prostějov. Zde se mu velmi dařilo a stal se jasně nejlepším střelcem soutěže.

Druhou posilou je Mojmír Valášek, který k nám přichází z Hranic. Jde o velmi zkušeného hráče, jenž prošel několika extraligovými týmy.

Věříme, že oba budou velkými posilami pro náš tým a pomohou tak posunout družstvo k ještě lepším výkonům.

Začátek soutěžního ročníku 2008/2009 se neúprostně blíží. Jak se tým připravuje?

Přípravu začínáme každoročně šest týdnů před zahájením sezony. Letos jsme tedy začali 28. července. První dva týdny byly zaměřeny na vytrvalost a nabírání hrubé síly.

Hráči absolvovali výběhy do přírody, které se střídaly s posilovnou. Poté jsme se soustředili na zlepšení rychlostní vytrvalosti a rychlosti na přerovské atletické dráze.

Hráči sice toto období nemají moc v lásce, ale je jim jasné, že je to důležitý základ pro dobré výkony.

Zbývající tři týdny již teď jsou zaměřeny na práci s míčem, zlepšování individuálních dovedností a nácvik jednotlivých obranných a útočných kombinací. Trénujeme čtyřikrát týdně, takže mohu říci, že všichni hráči dostávají pořádně zabrat.

Máte v plánu odehrát ještě nějaká přípravná utkání či turnaje?

První přípravné utkání již máme za sebou. Prostějov jsme doma porazili 32:30. V sobotu 23. srpna se zúčastníme velmi kvalitního turnaje v Litovli.

Zde bychom se měli utkat s prvoligovými týmy Litovle a Prostějova a s extraligovými družstvy Bystřice pod Hostýnem a Třeboně. O týden později zakončíme přípravu na turnaji v Paskově.

Rádi bychom tyto již dojednané akce doplnili jedním až dvěma přípravnými zápasy s extraligovými týmy.

Loni jste zaznamenali historicky nejúspěšnější sezonu, co se přerovské házené týče, když jste se dostali až do baráže o Zubr extraligu. Jak to vypadá s vašimi ambicemi letos?

Ano, loňská sezona byla historicky nejúspěšnější, avšak hlavní cíl, postup do extraligy, jsme nesplnili. Takže letos je možné považovat za úspěch pouze vítězství v první lize a postup do extraligy. Vše ostatní budeme brát jako neúspěch.

Z loňské sezony máme dobrý hráčský kádr, který se příchodem dalších hráčů ještě více zkvalitnil. Kdybychom si tedy nedávali ty nejvyšší cíle, byl by to alibismus.

Musíme však počítat s tím, že se i naši soupeři zlepšili a budou se chtít na nás vytáhnout. Proto se musíme na sezonu co nejlépe připravit.

Věřím, že s kvalitním kádrem a trochou štěstí můžeme svůj cíl splnit.Ktomu by nám mělo pomoci i kvalitní publikum, které nás v minulé sezoně v důležitých zápasech dokázalo dobře podpořit a vyhecovat k výborným výkonům.