Hosté nenastoupili k utkání v kompletní sestavě, jelikož někteří hráči byli zranění a jiné, kteří jsou v Přerově na hostování, nepustily mateřské kluby.

I přesto však Sokoli v Prostějově uspěli a přivezli velice cenné dva body.

TJ Sokol II Prostějov - Sokol HC Přerov 26:34 (9:17)

Hosté do utkání nastoupili s maximální koncentrací a s odhodláním vybojovat potřebné body. Přerov vycházel z důrazné obrany, která agresivně napadala útočné kombinace soupeře, takže jim nedávala čas k zakončení.

Za obranou podával velmi dobrý výkon brankař Klichuk. Hosté hráli v útoku trpělivě a postupně si do 17. minuty vybudovali až sedmibrankové vedení. A když se prostějovskému týmu nedařila ani jeho nejúčinnější zbraň - rychlý protiútok, vyhrál Přerov první půlhodinu o osm branek.

V poločase upozorňovali trenéři, že ještě není nic rozhodnuto a je třeba nadále se na výkon maximálně koncentrovat, aby se předešlo problémům, které byly při všech minulých utkáních s Prostějovem, to jest vysoké vedení po úvodní půli a naprostý výpadek v poločase druhém.

Přerovští hráči byli na utkání patřičně nabuzeni a nehodlali otěže zápasu pustit z rukou. I do druhého poločasu vstoupili s patřičným nasazením a postupně se jim podařilo zvýšit vedení až na 11 branek.

Utkání tak bylo rozhodnuto. I když v závěru domácí zvýšili svou aktivitu, podařilo se jim pouze výsledek zkorigovat. Na rozjetý přerovský tým však v tomto utkání domácí nestačili.

Richard Buček, trenér vítězného týmu, řekl: „Rozhodující pro zisk bodů byl v prvé řadě rozdíl v nasazení, nadšení a bojovnosti, kterou jsme svého soupeře jednoznačně předčili. Když se k tomu přidala ještě velmi dobrá hra celého družstva, byl výsledek utkání jasný. Pochvala za předvedený výkon patří celému týmu, zejména však Klichukovi, Perničkovi, Drabíkovi a Heiderovi. Po zranění a delším zápasovém výpadku zahrál také dobře Michal Boráň.

Sestava a střelci branek: Kosatík, Klichuk - Buček 2, Heider 5, Drabík 6, Zvěřina 4, Pernička 11, Černošek 2, Potiška 1, Boráň 3, Nuc, Poledňák.

I po 18. kole je v čele tabulky Dvůr Králové s 26 body, který s jednobodovou ztrátou následují týmy Přerova a Litovle. V neděli hostí přerovští házenkáři na svém hřišti týmHK Brno.

Pokud si domácí chtějí udržet i nadále šanci na vítězství v lize, musí v utkání bezpodmínečně vyhrát.

A protože tým Brna nemá zatím stoprocentní jistotu záchrany, lze očekávat zajímavé utkání, které začíná v hale v Předmostí v neděli od 17 hodin.

(rb)