Děti z mateřinek Radost, Kozlovská, Přerov-Předmostí, Vinary, Čekyně a Citov jezdí jednou za dva týdny pravidelně sportovat do haly SK Žeravice.

Věnují se jim zde kvalifikovaní instruktoři a trenéři. I v letošním roce je garantkou projektu Lenka Fasnerová z Centra pohybu Olomouc, jednotlivé lekce pak vede Jan Kroča nebo Tereza Bělková. U cvičení dětí jsou v rámci řízené praxe zapojeni také studenti pedagogických oborů z Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy Přerov.

FBC Přerov uspořádal projekt Florbal do mateřinek.
Obrazem: Opičí dráha i maskot Florián. Mateřinky navštívily florbalisty

„Projekt si klade za úkol také získání základních pohybových dovedností, seznámení s míčem a dalším sportovním náčiním. To vše hravou a zábavnou formou,“ popisuje trenér SK Žeravice Ondřej Cupal.

Zdroj: Házená OL kraje/SK Žeravice

Ve školkách se tak sportuje za podpory města Přerova a obce Citov. V návaznosti na projekt taktéž trenéři SK Žeravice docházejí do hodin tělocviku na ZŠ Za mlýnem a ZŠ JAK Přerov, Předmostí.

„Pro děti na prvním stupni jsou pořádány také turnaje Školní ligy. Žáci šestých a sedmých tříd zase mají možnost vybojovat pro svou školu házenkářský Školský pohár. Pro osmáky a deváťáky je určen turnaj pořádaný Asociací školních sportovních klubů,“ uzavřel Cupal.

Lukáš Andráši získal v Novém Jičíně stříbro.
Plavec Andráši dovezl stříbro z Nového Jičína. Jak si vedli další?