Pokud si chtěl Přerov udržet první příčku přes zimní přestávku, musel bezpodmínečně v tomto utkání zvítězit, což se mu bohužel nepodařilo a přezimuje na čtvrtém místě.

Sokol HC Přerov - Napajedla 30:31 (13:17)

Oproti předchozímu zápasu s týmem Dvora Králové se do sestavy Přerova vrátily spojky Kavka a Zvěřina, takže se předpokládalo, že se obranná i útočná fáze týmu ještě zlepší. Na začátku utkání se oba týmy střídaly ve střelbě branek.

Za domácí dával góly Zvěřina, který se prosazoval proti nepříjemné vysunuté obraně soupeře. Přerovu však příliš nefungovala obranná činnost, když nedokázal přebírat hráče, kteří zbíhali do devítky, a soupeř se tak dostával velice lehce do zakončení.

Díky těmto chybám v obraně se celek Napajedel dostal do pěti až šestibrankového vedení, a proto si domácí lavička vzala oddechový čas, aby domluvila hráčům a přeskupila síly na hřišti.

Po timeoutu domácí zlepšili pohyb v útoku a dostávali se více do brankových šancí, které končily góly, jenže obraně se stále příliš nevedlo. V poločase tak hosté vedli o čtyři branky.

Po změně stran Sokoli nastoupili se změnou obranného systému a bránili dva soupeřovy hráče osobně. To hosty zaskočilo a lehce ztráceli balony, což vedlo k rychlým přechodům do útoku a celkovému zvýšení tempa hry oproti pomalejší první půlce.

Přerov mohutně dotahoval, hlavně se prosazoval z prostoru brankoviště a rychlými protiútoky. Výsledkem tlaku domácích hráčů bylo, že nejen smazali svou ztrátu, ale ve 48. minutě se dostali i do vedení 25:24.

Následně se obě družstva střídala ve střelbě branek, ale Přerov si stále udržoval jednobrankové vedení. Přišla však závěrečná část zápasu, posledních pět minut, ve kterých domácí zklamali. Ztratili pár lehkých míčů a neproměnili několik brankových příležitostí.

Těchto chyb soupeř využil a dostal se do vedení 31:30. To již do konce zápasu zbývala necelá minuta hry. Přerov dostal ještě jednou šanci zachránit zápas, když během několika sekund byli po faulech vyloučeni dva hráči Napajedel.

Domácí tak měli možnost dvojnásobné přesilovky. Přerovská lavička si vzala oddechový čas, aby se hráči uklidnili a dohodli se, jak tuto výhodu využít.

Přestože byla stanovena jasná taktika, nebylo to nic platné, neboť na hřišti domácí nesplnili, co bylo domluveno. Sokoli nedokázali přehrát oslabeného protivníka a zakončili svou akci střelbou z nevýhodné pozice, kterou brankář snadno zlikvidoval.

Soupeř pak posledních 12 sekund v poklidu dohrál. Utkání tak skončilo porážkou Přerova o jedinou branku 30:31. Za předvedený výkon lze pochválit pouze Zvěřinu, Perničku a Bučka, kteří vstřelili převážnou část branek domácího celku.

Ostatní hráči střídali lepší okamžiky s horšími. Právě tato nevyrovnanost však stála Přerov důležité body.

Sestava a střelci branek: Kosatík, Klichuk - Buček 7, Heider 3, Zvěřina 7, Kavka 4, Bergendi, Pernička 8, Potiška 1, Simon, Drabík, Ticháček, Černošek.

Přerov kvůli tomuto výpadku klesl z prvního místa na čtvrté, když tři týmy před ním mají náskok jednoho bodu. Nic však není ztraceno a boj o vítězství v 1. lize je stále otevřený.

V jarní části však musí přerovští hráči ještě zvýšit své nasazení a bojovnost a taktéž se vyvarovat herních výpadků, pokud chtějí bojovat o nejvyšší příčku v lize.