V minulém kole ale nečekaně prohrál s týmem Brna, takže si chtěl v tomto zápase napravit reputaci.

Sokol HC Přerov - Slávia VŠ Plzeň 29:22

Domácí nastoupili do utkání bez dvou zraněných hráčů na spojkách, takže základní sestava doznala určitých změn proti předešlým zápasům. Z tohoto důvodu ze začátku utkání trochu vázla souhra v útoku, ale i přesto se domácí dostali hned do vedení.

Přerovu se dařila hra v obraně, za níž výborně chytal brankář Kosatík. Střelecky tým táhl mladý Kavka, který využíval svou rychlost proti pomalejším obráncům soupeře a Heider, který zakončoval rychlé protiútoky.

Přerov své vedení stále zvyšoval, takže v poločase šel do šaten s pětibrankovým vedením. V předešlých dvou zápasech Sokolům nevyšel vstup do druhého dějství, proto trenéři hráčům o přestávce stále opakovali, aby drželi koncentraci na utkání a nedostali svými chybami soupeře zpátky do hry.

Přesto se Plzni podařilo stáhnout náskok během úvodních osmi minut na dvě branky. Poté však v úseku mezi 38. a 51. minutou Přerov zvýšil aktivitu v obraně i v útoku a vyhrál tento úsek 8:1.

K tomuto náskoku dopomohli oba gólmani - Kosatík likvidoval Plzni stoprocentní brankové příležitosti ze hry a druhý brankář Klichuk chytil dva sedmimetrové hody soupeře.

V posledních deseti minutách se hra začala kouskovat, když rozhodčí zbytečně rozdávali dvouminutové tresty pro přerovské družstvo a to do konce zápasu nehrálo v plném počtu. I přesto však dotáhlo utkání do vítězného konce.

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 1, Heider 5, Kavka 7, Pernička 4, Bergendi 5, Černošek 1, Potiška, Simon, Drabík 3, Boráň, Ticháček 1, Grác 2.

Přerov si tedy upevnil první příčku a před Litovlí a Kostelcem vede o dva body.