TJ Náchod - Sokol HC Přerov 26:27 (14:14)

Vstup do zápasu se lépe podařil domácím, kteří hráli velmi aktivně v obraně, což dělalo přerovskému celku zpočátku velké problémy. Taktéž v útoku byli náchodští aktivnější a rychlými kombinacemi se jim dařilo překonávat obranu Přerova.

V 15. minutě vedl soupeř 11:6 a nic nenasvědčovalo tomu, že by se vývoj utkání měl změnit. Domácí tým však udělal několik technických chyb, čehož Přerov využil a během čtyř minut se dotáhl na jedinou branku.

Do konce poločasu se oba týmy střídaly ve střelbě gólů, ale poslední minuty přeci jen zvládl lépe Přerov a vyrovnal.

Vstup do druhého poločasu se hostům povedl a během prvních deseti minut si vytvořili třígólové vedení. Pak se však vrátili ke špatné hře z prvního poločasu. Pomalá hra spojek nahrávala domácím ke snadnému přerušování akcí Přerova.

Navíc se Sokol snažil příliš často prosazovat individuálně, což obrana Náchoda snadno eliminovala. To znamenalo, že se téměř vůbec do hry nedostávala křídla. Naštěstí však obrana Přerova podávala standardní výkon, což s již tradičně dobrým výkonem brankaře Klichuka znamenalo, že soupeř nedokázal vstřelit mnoho branek.

Přesto však postupně domácí snižovali a tři minuty před koncem už to bylo pouze o jednu branku. Strhlo se pravé drama, které se muselo divákům líbit. Přerov šel Perničkovým gólem na začátku poslední minuty opět do dvoubrankového vedení.

Náchod však ihned kontroval z devítimetrového hodu. Do konce utkání zbývalo pouze půl minuty. Přerov si vzal time-out a na posledních 30 sekund poslal na hřiště nejzkušenější hráče, kteří měli za úkol podržet míč nebo vstřelit branku.

Domácí družstvo zvolilo osobní obranu po celém hřišti. Projevila se však zkušenost přerovských hráčů, když se po rychlém rozehrání volného hodu uvolnil Bergendi a vstřelil 27. branku.

Zbývajících deset sekund soupeř využil ještě ke kosmetické úpravě na konečných 27:26 pro Sokol HC Přerov. Hra hostů v tomto utkání postrádala větší rychlost, kombinaci a taktéž lepší spolupráci křídel a pivotů se spojkami. Naštěstí bojovnost a zkušenost přerovských hráčů včetně dobrého výkonu obrany a brankáře, přinesla opět kýžené body.

Sestava a střelci: Klichuk - Kopal, Buček, Heider 4, Zvěřina 5, Zemánek 3, Bergendi 2, Černošek, Potiška 1, Simon, Drabík, Kavka 7, Boráň, Pernička 5.

Přerov tak svým vítězstvím udržel první místo v tabulce s jednobodovým náskokem před družstvy Dvora Králové a Napajedel.

V dalším kole hostí Přerov na své palubovce čtvrtý tým, tabulky a to Sokol II Prostějov. Utkání se hraje v sobotu 20. října od 10 hodin v hale v Předmostí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika