Domácí v loňské sezoně skončili na čtvrté příčce, když před svými fanoušky ztratili pouhé dva body, a to právě s přerovským celkem.

V letošní sezoně Kostelec doma také ještě neprohrál a dokonce porazil tým SCM Karviná o deset gólů. Když k tomu přičteme, že se přerovským hráčům venku zatím nedaří, byl domácí tým optimistický, což se muale nevyplatilo.

Kostelec na Hané - Sokol HC Přerov 28:29 (16:15)

Začátek utkání patřil hostům, kteří se ujali vedení 7:3. Kostelec si vzal time-out, aby zkoncentroval síly a otupil tlak soupeře. Domácím se oddechový čas vyplatil a vyrovnali stav zápasu. Oba týmy se pak střídaly ve vedení až do konce poločasu, kdy Kostelec vedl o jednu branku.

Začátek druhé půle se přerovskému týmu vůbec nepovedl. Prvních deset minut druhé části vyhrál soupeř 4:1 a vytvořil si tak čtyřbrankové vedení. Poté však došlo ke zlomové části utkání. Kostelec hrál oslaben o jednoho hráče, ale v poli se objevil opět v šesti a dostal další dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na hřišti; za protesty vyfasoval další hráč dvě minuty.

Přerov tak hrál přesilovku šesti proti třem. V té skóroval sice jen dvakrát, ale hráči se opět dostali do zápasu, naopak domácí trochu znervózněli a začínalo se odznova. Přerov se šňůrou dalších čtyř branek dostal do jednogólového vedení.

Deset minut před koncem sice přišel o svého nejlepšího střelce Bechného, který dostal červenou kartu za tři vyloučení, ale čtyřminutovou přesilovku domácí příliš nevyužili, naopak Sokolům se dařilo i v oslabení střílet branky.

Přerov držel stále jednobrankové vedení, které nakonec uhájil až do konce zápasu, i když měl velké štěstí, že deset sekund před koncem dobře hrající Vasiljev minul přerovskou klec střelou z prostoru křídla. Hosté tak vyhráli 29:28, nutné je však říci, že body si zasloužily oba týmy. Nakonec však zvítězil šťastnější.

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 2, Heider 3, Bechný 6, Valášek 6, Drabík 4, Černošek 3, Potiška, Halašta 1, Pörsök 1, Krčmář 3, Steiger, Boráň.

Další dvě zcela odlišná venkovní utkání sehrála rezerva Sokola HC Přerov v podzimní části Středomoravské ligy. K prvnímu střetnutí zajížděli Sokoli na hřiště doposud vedoucího Droždína, odkud body nepřivezli.

Druhý zápas absolvovali na palubovce věčného rivala z Uničova. Soupeř díky přestávce druhé ligy nastoupil i s hráči A-týmu, ale Přerov si po bojovném výkonu odvezl bod za remízu.

SK Droždín - Sokol HC Přerov B 36:25 (16:10)

Utkání hrané na asfaltu za nepříznivého počasí ovlivnilo zejména hru hostujícího celku. Vyrovnaný začátek navázal na předchozí zlepšené výkony přerovského družstva, které ovšem drželo tempo s domácími pouze 20 minut.

V závěru první půle využil Droždín nekoncentrovanosti a laxního přístupu soupeře a stanovil poločasový rozdíl na šest branek. Změnou taktiky zejména v obraně se Přerov pokusil obrátit nepříznivý výsledek.

Po individuálních chybách a neproměněných jasných šancích vzrostl postupně náskok domácích na deset branek a vydržel v pohodě hrajícím domácím až do samotného konce.

Střelci: Nuc 7, Grác 6, Smolka a Vaculík 4, Teska a Buček 2.

Házená Uničov B - Sokol HC Přerov B 26:26 (10:11)

Bojovné utkání se od začátku neslo ve střídavém vedení obou celků. Domácím zprvu vycházela střelba z větší vzdálenosti, Přerov proměňoval šance hlavně po signálech a z prostoru spojek. Poločas tak vyhrál těsně o jedinou branku.

Začátek druhé třicetiminutovky vyšel lépe domácím, kteří šňůrou pěti gólů utekli na rozdíl tří branek. V následujícím vývoji utkání podržel Přerov několika výbornými zásahy brankář Vítoslavský a po úspěšné střelbě Bučka, z křídel a spojek Smolky a Poledňáka, se hra vyrovnala.

Čtyři minuty před koncem ale Sokoli znovu prohrávali rozdílem dvou zásahů. Po oddechovém čase se však celek semknul a bezezbytku naplnil stanovenou taktiku v koncovce utkání.

V dramatickém závěru bral Přerov zaslouženě bod za předvedenou hru a bojovnost.

Střelci: Smolka 9, Poledňák 5, Nuc a Buček 4, Grác 3, Kopal 1.

(rb)