Po porážce v minulém kole s celkem Litovle si nemohl Přerov dovolit další bodovou ztrátu. Měl však na mále.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si až do dvanácté minuty udržovali jednobrankové vedení. Přerovský tým hrál špatně v obraně, dovolil soupeři hrát kombinačně a nedůsledně přistupoval k nebezpečným střelcům.

Naštěstí se dařilo alespoň Tomáši Heiderovi a Jiřími Krčmářovi, kteří v tuto dobu obstarávali veškeré branky Sokolů. Od 15. minuty se hra domácích postupně zlepšovala.

V brance předvedl několik velice dobrých zákroků Klichuk a taktéž hra obrany i útoku začala dosahovat požadovaných parametrů. Přerov postupně převzal iniciativu do svých rukou a povedlo se mu vytvořit do konce poločasu pětigólové vedení.

Po příchodu z kabin se však celek Náchoda znovu vzchopil. Navíc domácím se přestala dařit střelba a taktéž obrana začala být stejně nedůsledná jako na začátku první půlhodiny.

To zapříčinilo, že v 53. minutě již Náchod vedl o dvě branky. Přerovští zvýšili nasazení a svou vůlí po vítězství znovu zlomili utkání ve svůj prospěch. V této části hry prokázal Tomáš Pernička své zkušenosti z nejvyšší soutěže a hlavně díky němu se povedlo skóre otočit.

Třemi brankami během dvou minut se Sokolům podařilo znovu strhnout vedení na svou stranu a utkání dovést do vítězného konce.

Sokol HC Přerov - TJ Náchod 32:30 (17:12)

Sestava a střelci branek: Kosatík, Klichuk - Buček 2, Heider 7, Krčmář 8, Drabík, Pernička 11, Černošek, Potiška, Zvěřina 4, Šťastný, Nuc, Poledňák, Kavka.

Tímto vítězstvím se přerovští házenkáři posunuli na druhé místo, neboť Litovel doma nečekaně remizovala s družstvem Prostějova. Jednobodové vedení v tabulce si domácím vítězstvím udržel tým Dvora Králové.

V příštím kole zajíždí Přerov právě na palubovku stále se lepšícího Prostějova. Pokud si družstvo chce uchovat naději na vítězství v lize, musí v tomto utkání bezpodmínečně bodovat.

(rb)