Zápas byl pro oba celky velmi důležitý, protože šlo o první místo v tabulce, které po utkání připadlo domácím hráčům.

Velmi aktivní a důraznou obranou s včasným přistupováním k soupeřovým hráčům se Přerovu dařilo narušovat útočné kombinace Kostelce. Vše ze zadu navíc jistil gólman Kosatík.

Domácímu družstvu se tak povedlo hned na začátku utkání vnutit soupeři svou hru. Díky slušné střelbě se Sokoli rychle ujali vedení, které postupně zvyšovali.

V dobrém výkonu je nezastavila ani zranění. Po Zemánkovi, který musel po patnácti minutách odstoupit, se zranil na konci poločasu i Zvěřina. Domácí ovšem vyhráli první dějství o pět branek.

Po změně stran se obě družstva střídala ve střelbě branek. Přerov si však stále udržoval minimálně čtyřbrankové vedení. Když to již vypadalo, že domácí utkání dotáhnou do bezproblémového vítězství, došlo ke zranění již v pořadí třetí spojky Václavka.

Soupeř vycítil šanci na obrat a zvýšil svůj tlak. Přerovští se ale semkli k vynikajícímu výkonu. Přestože již neměli na spojkách koho střídat, bojovali o každý míč.

V tuto dobu se nejlépe dařilo v útoku Krčmářovi, Perničkovi a Bučkovi, kteří vstřelili důležité branky, jež domácím zajišťovali stále dostatečný náskok. A když dobrá činnost v útoku byla podpořena ještě kvalitní obranou, dovedl Přerov utkání do vítězného konce.

Sokol HC Přerov - Sokol Kostelec na Hané 28:22 (12:7)

Sestava a střelci branek: Klichuk, Kosatík - Buček 4, Heider 6, Zvěřina 2, Zemánek, Drabík 3, Pernička 6, Potiška, Krčmář 5, Václavek 2, Černošek, Nuc.

„Za předvedený výkon a bojovnost zaslouží pochvalu celý tým, který v tomto utkání prokázal nejen své hráčské přednosti, ale i nasazení a bojovnost. Protože i hráči Kostelce bojovali o dobrý výsledek až do konce, muselo se utkání všem přihlížejícím divákům líbit,“ řekl Richard Buček, trenér vítězného celku.

Tímto vítězstvím se Přerov opět ujal prvoligového žezla. S jednobodovou ztrátou na něj ho následují Litovel, Dvůr Králové a Kostelec.

(rb)