Sokol HC Přerov - HBC Ronal Jičín 35:25 (15:14)

Domácí se prosadili hned z prvního útoku a vytvořili si tak jednogólové vedení, které si udržovali až do desáté minuty.

Přes všechnu snahu se jim však nedařilo svůj náskok zvýšit, neboť na každou vstřelenou branku dokázal soupeř ihned odpovědět svým gólem, hlavně proto, že Sokoli nebyli schopni pokrýt spolupráci jičínských spojek s pivotem.

Přerovští proto změnili defenzívu. Začali osobně bránit střídavě levou a střední spojku. Zpočátku se tento systém dařil a jičínští začali dělat technické chyby, které domácí hráči trestali rychlými protiútoky.

Přerov si tak do dvacáté minuty dokázal vytvořit tříbrankové vedení. Pak však začal až příliš vysunovat obranu, čehož využili rychlonozí jičínští hráči a poprvé, ale zároveň také naposled, se dostali do vedení. Sokoli se naštěstí dokázali rychle vzpamatovat a sérií tři branek strhli vedení znovu na svou stranu. Úvodních pět minut druhého poločasu bylo opět vyrovnaných, kdy se obě družstva pravidelně střídala ve střelbě branek.

Od 35. minuty však převzal Přerov režii utkání do svých rukou a již soupeři nedal šanci na zvrat. Jičín nezvládal osobní obranu na svou levou spojku, neboť osobka byla podpořena velmi dobrým výkonem zbývajících hráčů, branících na hranici sedmi až osmi metrů.

Hosté se často dostávali do pasivity a to je nutilo k nepřipravené střelbě. Výkon přerovských hráčů v poli byl ještě zvýrazněn výborně chytajícím brankářem Klichukem. Náskok Přerova se postupně zvyšoval, až se výsledek zastavil na skóre 35:25.

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 5, Heider 6, Bechný 9, Valášek 4, Drabík, Černošek 1, Potiška, Boráň 4, Halašta 1, Nuc, Steiner 4, Pörsök 1.

Přerov předvedl dobrý kolektivní výkon. Využil širší kádr, který měl v tomto utkání na rozdíl od soupeře k dispozici, a zaslouženě zvítězil. Mládež V šestém kole 2. ligy staršího dorostu hostil Přerov nováčka soutěže, tým Legata Hustopeče.

Zápas byl vyrovnaný celých šedesát minut. Přerovští hráči však psychicky nezvládli závěr utkání a odešli poraženi 23:26.

Střelci branek: Študent 10, Poledňák 6, Mužík 4, Milo 2, Černý 1.

V dalším domácím zápase Středomoravské ligy mladšího dorostu přivítali přerovští na své palubovce družstvo Luhačovic. Čekal se těžký zápas, neboť hosté doposud prohráli jen jednou.

Sokoli byli celé utkání lepším týmem a zaslouženě zvítězili 36:21. Střelci branek: Hruška 12, Zedek 10, Juzík 5, Milo 4, Bortl 3, Kácel 2. V divizi mladších žáků se Přerov utkal na domácím hřišti s družstvy Luhačovic a Zlína.

V obou utkáních svým mnohem zkušenějším soupeřům podlehl, ale předvedl, že výkon hráčů se zápas od zápasu zlepšuje.

Výsledky: SOKOL HC PŘEROV - SOKOL LUHAČOVICE 11:20 (5:11), branky: Horký 5, Hruška a Chytil po 2, Hobza a Michalík po 1. SOKOL HC PŘEROV - HC ZLÍN 3:17 (2:11), Horký, Bujnochová a Mikulík po 1.

(rb)