Zubří si v sobotu přijelo do Hranic pro postup, který se však musel odložit až na druhý den, kdy již Gumárny vyhrály a postoupily tak mezi čtyři nejlepší týmy.

Domácí se hned v první minutě ujali vedení, které udržovali až do závěrečného klaksonu. Ve 44. minutě se sice Gumárnám podařilo srovnat na 23:23, ale Hranice už dobře rozehraný zápas nepustily.

Mohly se přitom spolehnout na skvělého Luďka Fabiána, který v kritických okamžicích zlikvidoval nebezpečné brejky. Zubří si rovněž nevědělo rady se Stržínkem, jenž do valašské svatyně nasázel jedenáct branek, a svůj vysoký standart odvedl Hradil, podporován aktivním Brůnou.

V závěru utkání už hosté poněkud rezignovali na snahu o zvrat a Cementáři tak porazili Gumárny o šest branek.

TJ Cement Hranice - HC Gumárny Zubří 33:27 (19:14)

Střelci: Stržínek 11/3, Brůna 6, Hradil 5, Valášek 4, Ruber 4, Skřídlo 2, Brož 1 - Mika 8/5, Opálka 5, M. Hrstka 4, J. Hrstka 2, Randýsek 2, Třeštík 2, Číp 1, Š. Krupa 1, Kichner 1, Spuchlák 1.

Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/5. Vyloučení: 7:6. Rozhodčí: Kohout, Padevět. Diváci: 750. Stav série: 1:2.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře, ale v druhé půli jsme začali fyzicky upadat a soupeř se dotáhl. Dříve jsme v takovýchto krizových momentech prohráli, ale tentokrát jsme to zvládli, a to hlavně díky Stržínkovi, dobře zahrál i Brůna. Vše tak nezůstalo na Hradilovi a fungovala souhra více individualit, což nám dříve chybělo. Naši pozici také usnadnilo, že soupeři chyběli Kulišťák a Titkov,“ shrnul utkání Jan Hegar, kouč Cementu Hranice.

„Přijeli jsme vyhrát, ale z hlediska koncepce hry jsme nastoupili značně oslabeni. Snažili jsme se to kompenzovat extrémními výkony jiných hráčů, ale to se nezdařilo. Klíčem úspěchu domácích bylo uzdravení se Stržínka, který pro nás představoval neřešitelný problém. Výborný výkon předvedl také Luděk Fabián, který chytil důležité trháky,“ pochválil hranické hráče Ivan Hargaš, trenér Zubří.

TJ Cement Hranice - HC Gumárny Zubří 24:31 (14:21)

Vstup do zápasu tentokrát domácím hrubě nevyšel. Cementu se nedařilo rozhýbat solidní obranu Zubří a spojky vysílaly nepřesné střely, které s přehledem likvidoval výborný gólman Malina.

Gumárny okamžitě zakládaly rychlé protiútoky a v jedenácté minutě byl stav 2:9. Podobný vývoj měl celý první poločas. Domácím se občas dařilo skórovat z pivotu, ale křídla byla bezzubá a ta tam byla i sobotní forma Stržínka.

Ve druhé půli hosté polevili a to spolu s neuvěřitelnými zákroky Luďka Fabiána, který pochytal doslova vše, Cementáře přiblížilo k Zubří na rozdíl jediné branky.

Zázračný obrat se však nekonal. Hosté opět zabrali, dva hraničtí hráči viděli červenou kartu, navíc klíčový hráč Hradil rozdýchával na lavičce tvrdý střet. V samém závěru chyběla Cementu i trocha sportovního štěstí, když velké množství střel končilo na tyčích Malinovy svatyně.

Gumárny Zubří tedy zaslouženě porazily Cement Hranice rozdílem sedmi branek a postoupily do semifinále Zubr extraligy.

Střelci: Hradil 8/7, Brůna 5, Godál 4, Indrák 3, Valášek 2, Brož 1, Skřídlo 1 - Mika 7/2, Kulišťák 6, Opálka 5, Randýsek 4, J. Hrstka 3, M. Hrstka 3, Číp 3.

Sedmimetrové hody: 6/4 - 4/2. Vyloučení: 4:5. ČK: Brož, Skřídlo (oba Cement). Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Diváci: 450. Konečný stav série: 1:3.

„První půle nám nevyšla. Chyběl pohyb bez míče a těžko jsme se dostávali do střeleckých šancí. Kolem dvacáté minuty druhé půle už nám začaly klasicky docházet síly, ke konci chybělo i trochu štěstí. Zubří vyhrálo zaslouženě, ale každé utkání s takto kvalitním soupeřem je pro nás cenným zdrojem zkušeností,“ konstatoval Jan Hegar, trenér hranického celku.

„Nastoupili jsme dnes s klíčovými hráči Kulišťákem a Titkem, kteří nám v sobotu hodně chyběli. Na zápas jsme se dobře připravili a byli jsme maximálně koncentrovaní. Ve druhé půli však soustředění povolilo.

Prostřídali jsme, změnili styl hry, zapojili více kombinační hráče namísto koncových a dotáhli utkání do vítězného konce. Jsem rád, že jsme sérii ukončili už teď, další zápas by nás stál mnoho cenných sil,“ řekl Ivan Hargaš, lodivod postupujícího Zubří.