Přerovští hráči věděli, že je čeká těžké utkání. V poločase ale vedli o tři branky, nakonec však domů nepřivezli žádný bod.

Dvůr Králové - Sokol HC Přerov 27:23 (13:16)

Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří se prosadili hned v úvodu a jednobrankový náskok si udržovali až do desáté minuty. Soupeř poté stav utkání vyrovnal a následně se dostal do mírného vedení.

Na hřišti se úporně bojovalo o každý míč a obě družstva střídala lepší okamžiky s horšími. Sokoli vytvořili v této fázi střetnutí mnoho zbytečných technických chyb, naopak Dvůr Králové měl mnohdy problém překonat dobře hrající obranu hostí. Zlom přišel v posledních dvou minutách úvodního dějství. Přerovu se podařilo zahrát několik rychlých útoků a dostat se tak znovu do vedení.

A když se z posledního devítimetrového hodu povedlo Drabíkovi nádhernou střelou vsítit závěrečný gól úvodní půlhodiny, vedl Přerov nečekaně 16:13. Hostující tým vstupoval do druhého poločasu s nadějným vedením, ale s jedním vyloučeným hráčem.

Soupeřovu přesilovku však dokázal eliminovat a neobdržel během ní ani jednou branku, naopak sám dokázal v závěru oslabení vstřelit další gól a zvýšit své vedení na rozdíl čtyř branek. Tato trefa ovšem, místo aby přerovský celek uklidnila a naopak zneklidnila hráče soupeře, měla zcela nečekaný účinek.

Domácí družstvo, jež změnilo systém obrany, najednou začalo vytvářet při své hře v obraně důrazný tlak. Přerovskému týmu přestala zcela vyházet kombinace a každý se začal zkoušet prosazovat individuálně, což proti tak kvalitnímu týmu nemělo šanci na úspěch.

K tomu začali hosté kupit jednu technickou chybu za druhou. Soupeř se chytil a dokázal si do 41. minuty vybudovat vedení 21:18. Sokoli se ještě jednou zvedli a postupně snížili na rozdíl jedné branky.

To však bylo z jejich strany vše. Posledních patnáct minut mělo již vývoj zápasu zcela pod kontrolou domácí družstvo, které dokázalo odrazit nápor Přerova a postupně začalo svůj náskok zvyšovat až na konečných 27:23.

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 1, Heider 1, Krčmář 2, Valášek 4, Bechný 6, Halašta 3, Potiška 1, Steiger 2, Pörsök, Boráň 1, Drabík 2, Nuc.

Muži B

Ve Středomoravské lize zajížděla rezerva Sokola HC Přerov k utkání do Zlína s cílem přivézt ze soupeřova hřiště cenné body, což se jí však nepodařilo. První polovina utkání byla velmi vyrovnaná, družstvo Zlína nepředvádělo proti předpokladům rychlou, útočnou házenou, ale naopak se postupnými útoky snažilo dostat míč do prostoru pivota a křídel a zakončovat tak útočné akce střelbou z brankoviště.

Proti velmi dobře fungující obraně hostů se Zlínu tento styl hry ale příliš nedařil. Na druhé straně nízká střelecká produktivita hráčů Přerova přinesla na vstřelené branky chudý poločasový výsledek 9:8.

Do druhé půlhodiny nastupoval hostující tým s odhodláním zvrátit utkání ve svůj prospěch. Soupeř však několika rychlými protiútoky po chybách přerovských hráčů zvýšil své vedení. Navíc vysunul neočekávaně osobní obranu na Smolku, a tomu hosté neuměli okamžitě čelit. Ostatní hráči se snažili prosadit individuálně, soupeř však tyto snahy eliminoval i za cenu nedovolených zákroků.

Nervozita na straně Sokolů plodila další chyby, a tak se nepodařilo průběh zápasu otočit, ani když rozhodčí poslali Zlín opakovaně do oslabení. Utkání skončilo prohrou Přerova v poměru 19:23.

Střelci branek: Grác 8, Smolka 6, Holík 4, Buček 1.

Starší dorost

V pátém kole druhé ligy staršího dorostu zajížděl Přerov na půdu Zlína. Nečekal ho jednoduchý zápas, neboť hostům chyběli čtyři hráči základní sestavy.

V první půlhodině si domácí vybudovávali mírný náskok a jen díky skvěle chytajícímu Machátovi nebyl poločasový výsledek vyšší. Ještě v 15. minutě svítil na ukazateli stav 5:5, ale druhou čtvrthodinu vyhráli domácí 10:4 a celkově tak 15:9.

Ani po změně stran se Sokolům nedařilo, když za prvních šest minut hry dali jen jednu branku a čtyřikrát inkasovali. Od té doby se však hra hostů změnila, jelikož hráči začali plnit pokyny trenérů. V obraně se dařilo a i ofenzíva se začala prosazovat.

Střelecky družstvo táhl Ondřej Poledňák, ke kterému se bohužel přidal pouze David Študent. Přerov tak stačil výsledek jen zkorigovat na přijatelných 24:29.

Střelci branek: Machát 1 - Poledňák 11, Študent 7, Černý 2, Bortl 1, Kopal 1, Juzík 1.

Bohužel řada neproměněných šancí a mnoho zbytečných chyb připravily přerovské hráče o možnost uhrát lepší výsledek. Nutno však podotknout, že nebýt velmi dobrého výkonu brankáře Macháta, mohlo utkání skončit daleko větším rozdílem.

Mladší dorost

Mladší dorostenci zajížděli ke svému dalšímu zápasu SM ligy do Žeravic. Mělo to být jednoduché utkání a tím i povinné vítězství. Opak byl ale pravdou. Domácí se soupeře nezalekli a sehráli s ním vyrovnané utkání. Celé první dějství bylo více než vyrovnané. Svědčí o tom i poločasový výsledek 8:7 pro Přerov. I po změně stran oba celky pokračovaly ve stejném duchu.

Rozhodující moment utkaní přišel mezi 46. - 51. minutou, kdy si žeravičtí šňůrou pěti branek vytvořili rozhodující náskok a dotáhli zápas do překvapivého, leč zaslouženého vítězství v poměru 24:19.

Střelci branek: Hruška 6, Kácel 5, Milo 4, Juzík 2, Bortl 2.

Hosté si za prohraný zápas mohou jen a jen sami, neboť neproměnili spoustu šancí, jejich hra v obraně byla velmi nedůsledná a také zaznamenali řadu technických chyb.

Richard Buček