„Jsem obrovsky zklamán. Tímto výsledkem jsme si zkazili celý podzim. Vše, co jsme do teď vybudovali, je pryč. Hráči si zřejmě mysleli, že soupeř se porazí sám. Jinak si to nedokáži ani pořádně vysvětlit," to byla první slova hranického kouče Libora Hrabala, který jakoby nevěřil, že jeho tým v Přerově prohrál o čtyři branky.

„Celý týden se nesl na vlně laxního přístupu hráčů a nyní to jen vše vyvrcholilo. Bylo to totální podcenění," vidí hlavní příčinu nezdaru.

Rozhodující náskok si Přerov vybudoval mezi 10. – 15. minutou, kdy svému soupeři poodskočil na rozdíl tří branek. První půle pak skončila poměrem 20:17.

Po přestávce Hraničtí během úvodních tří minut bleskově srovnali, ovšem ani jedinkrát se nedostali do vedení, což zřejmě rozhodlo. Sokoli s blížícím se závěrem kontrolovali vývoj utkání, posledních sedm minut vyhráli 7:3 a celkově pak 40:36.

„Kluci konečně prodali to, co umí. I přes zranění některých hráčů a úzký kádr dnes i střídačka dokázala na hřišti předvést své maximum. Základem byla dobrá obrana a výkon gólmana, díky čemuž jsme Hranice nepustili do žádného brejku a udrželi jsme to," sdělil po premiérovém vítězství trenér Přerova Jiří Závodník.

Jeho svěřenci se ve všech dosavadních utkáních spíše střelecky trápili. V neděli však předvedli brankostroj, který se zastavil až na magické čtyřicítce. Největším tahounem byl Martin Kavka, který zaznamenal neskutečných 16 branek. „Dnes nám to sedlo. Kluci nevymýšleli žádné blbosti, šli do střelby a chytili se. Měli jsme chuť Hranicím dokázat, že i s posledním týmem se musí počítat," dodal Jiří Závodník.

Nečekaný příděl naopak těžce nesl trenér Cementu Libor Hrabal. „I když jsme s Přerovem prohráli, tak v mých očích je to nejslabší tým, se kterým jsme se utkali. Proto nechápu, že nikdo z našich hráčů nepředvedl alespoň standardní výkon. Možná jen Čadra, ale ten byl opravdu jediný," zlobil se.

„Čtyřicet inkasovaných branek, to je hrůza. V obraně jsme hráli naprosto bez emocí a nasazení. Chyběla nám agresivita, soupeře jsme nechávali hrát. Navíc jsme neměli snad jediný odražený míč. Celých šedesát minut jsme spali, ani jednou jsme se neprobudili," dodal k regionálnímu souboji Libor Hrabal.

TJ Sokol HC Přerov – TJ Cement Hranice 40:36 (20:17)

Nejlepší střelci: Kavka 16/3, Zemánek 7, Kovařík 6, Tiller 6 – Čadra 10, P. Magrla 7/7, Rachač 7.

Sedmimetrové hody: 3/3 – 7/7. Vyloučení: 8 (ČK Valášek) – 3 (ČK Brož). Rozhodčí: Kavulič, Skružný. 

Přerov: Štolcar, Vydra – Zemánek 7, Mužík, Rob. Buček 1, Študent, Kopal 3, Kavka 16/3, Kovařík 6, Valášek 1, Tiller 6, Pernička. Trenér: Jiří Závodník.

Hranice: Kučerka, Fabián, K. Magrla – P. Magrla 7/7, Stržínek 4, Rachač 7, Lančí, Brož, Čadra 10, Herda, Tůma 1, Galus 3, Šíra 4, Dolák. Trenér: Libor Hrabal.

V dalším kole Přerov zajíždí do Jičína a Hranice v neděli od 10.30 hostí Karvinou.