Pro oba celky to bude předposlední utkání před dlouhou zimní pauzou. A oba mančafty body potřebují jako sůl. Přerov v boji o udržení v nejvyšší soutěži a Hranice v souboji na dálku s Jičínem o poslední postupovou šestou příčku, zaručující hru o titul.

Hraničtí prvních devět kol hráli kvůli opravě své haly na hřištích soupeřů, a nyní je tedy čeká dlouhá šňůra domácích utkání. Ve dvanáctičlenné tabulce se nacházejí přesně v jejím středu na šesté pozici s bodem k dobru na sedmý Jičín a jedním bodem ztráty na pátou Plzeň.

To Přerovští mají jiné starosti. Po odchodu Bechného, Bavlnky a Hubáčka se jim ne zcela adekvátně podařilo doplnit tým a nyní na to dojíždějí. Předsezonní cíle jsou ty tam. Realita je taková, že s Frýdkem-Místkem, Kopřivnicí, Brnem a Třeboní bojují a bojovat budou o to, kdo dostane padáka do první ligy. Letos se totiž žádná baráž nehraje, padá automaticky.

První letošní utkání mezi domácím Přerovem a Hranicemi skončilo vítězstvím Cementářů v poměru 27:23. Nyní se oba soupeři proti sobě postaví podruhé a nikde ještě není psáno, že v tomto ročníku naposled.

Jasným favoritem nedělního utkání jsou domácí. Přerov se ale bude chtít před určitě slušně zaplněnou halou vytáhnout. „V Hranicích můžeme zkusit překvapit. Je to ale především souboj o psychice našich hráčů v útoku versus Kučerka v brance. Myslím si, že ta výkonnost základních sestav obou celků není až tak rozdílná. Jde spíše opravdu jen o to, dostat do hlav hráčů, že toho Kučerku musí prostřílet a pak se dá s Hranicemi hrát slušně,“ vidí základ úspěchu Richard Buček, asistent přerovského trenéra.

Utkání 14. kola Zubr extraligy mezi Hranicemi a Přerovem začíná v neděli v 10.30 hodin v hale Cementu Hranice.