Osm týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se utkal každý s každým, a na druhý den následovaly boje o konečné umístění v turnaji.

Hraničtí házenkáři jeli do Polska s tím, že odehraji několik kvalitních utkání, do kterých se zapojí kompletní kádr, zopakují si útočné akce a zároveň to bude i dobrá fyzická příprava. Úvodní zápas proti Gwadeii Opole se Hranicím nevyvedl střelecky.

Přestože v úvodu vedly, neproměňovaly velké množství šancí a nakonec prohrály 14:18. Postupem času se ukázalo, že to byla klíčová porážka pro vývoj ve skupině.

Ve druhém střetnutí proti MTS Chrzanów, nejslabšímu týmu na turnaji, se již hráči Cementu zvedli a slušnou hrou dovedli střetnutí do vítězného konce 28:21.

Poslední a zároveň nejlepší utkání ve skupině sehráli proti celku KS Vive Kielce, který byl na tom výkonnostně asi jako Karviná v české extralize. Hranice v poločase vedly o pět branek, ale nakonec prohrály 23:26.

„Ukázalo se, že nemáme vyrovnanou lavičku, což rozhodlo,“ řekl po utkání trenér Jan Hegar, který byl však s výkonem spokojen.

Jedno vítězství a dvě porážky tedy Cementu stačily jen na třetí místo ve skupině. Na druhý den se házenkáři z Hranic utkali o konečné umístění. Nejprve narazili na ASPR Unimot Zawadzkie, se kterým vyhráli 23:21.

Poté se v boji o 5. místo utkali s MTS Chrzanów, jež v základní skupině přehráli o sedm branek. I tentokrát potvrdili papírové předpoklady a svého soupeře porazili o dva góly 22:20.

„V zápasech o umístění dostali příležitost i hráči z lavičky a proto nebyl rozdíl ve skóre tak výrazný. Jsem spokojen s tím, že jsme v Polsku odehráli pět poměrně kvalitních utkání. Hrálo se ve slušném tempu a hráči si sáhli na dno svých fyzických sil. Nejsem ale spokojen s konečným umístěním, měli jsme hrát do čtvrtého místa, a s prvním zápasem, který jsme si nepohlídali. Jinak turnaj naplnil to, co jsme očekávali,“ konstatoval po návratu kouč Hegar.

Před svými příznivci se hraničtí házenkáři představí již o tomto víkendu, kdy je na programu první ročník mezinárodního turnaje pod názvem Memoriál bratří Králíků. Účast potvrdila družstva z nejvyšších soutěží svých zemí.

Turnaj začne v sobotu 19. ledna v 9.30 hodin a potrvá celý den. V neděli 20. ledna jsou na programu opět od 9.30 hodin boje o konečné umístění. Zápasy domácího celku: Hranice - Siracusa (IT) - sobota 9.30 hodin, Hranice - Tatabanya (HU) - sobota 15 hodin.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika