Pro jistotu vítězství v lize potřeboval v tomto utkání alespoň bod, který také získal a v baráži o Zubr extraligu bude bojovat s Legatou Hustopeče.

Začátek utkání se hostujícímu celku nepovedl a soupeř se snadno dostal do dvoubrankového vedení. Přerovskému týmu se hra v tomto úseku příliš nedařila.

Obrana hrála nedůsledně, nestačila pokrývat hráče soupeře, kteří toho využívali. Taktéž útok trpěl zbrklou střelbou - zcela chyběla kombinační hra, která by domácí družstvo dostala pod tlak.

Fatra-Slavia Napajedla - Sokol HC Přerov 30:30 (14:12)

Od 19. minuty hráli Sokoli téměř dvě minuty ve dvojnásobném oslabení, čehož soupeř využil ke vstřelení dalších dvou branek, takže rozdíl ve skóre byl již čtyřgólový.

Poslední desetiminutovka úvodní půle však vyšla lépe Přerovu, který několika pěknými brankami snížil vedení domácích na 12:14. Po „bouřce“ v kabině vstoupilo přerovské družstvo do druhého dějství mnohem lépe.

Výkon obrany sice stále ještě neodpovídal požadavkům trenérů, avšak začala se dařit útočná činnost. Hosté postupně nejen vyrovnali, ale ve 40. minutě se poprvé dostali do vedení.

Zlepšenou hrou donutili soupeře k několika technickým chybám, které využili ke vstřelení důležitých branek. Rozhodujícím okamžikem celého utkání bylo období mezi 43. - 50. minutou, kdy Přerov využil dvě po sobě jdoucí přesilovky a vytvořil si pětibrankové vedení.

V závěrečné desetiminutovce se však soupeř opět vzchopil, převzal otěže hry do svých rukou a postupně snižoval vedení přerovského celku. Do konce utkání chyběly necelé dvě minuty a hosté se začínali bát o výsledek.

Napajedla vrhla všechny síly do útoku a podařilo se jí třicet sekund před koncem vyrovnat. Sokolové však taktickou hrou již do konce utkání soupeři nepůjčili míč, takže utkání skončilo smírně 30:30.

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 3, Heider 4, Krčmář 3, Zemánek 4, Stržínek, Pernička 8, Potiška 1, Zvěřina 3, Boráň, Kavka 4, Drabík, Černošek.

Tímto vydřeným bodem si přerovský tým zajistil první místo v konečné tabulce a v baráži o postup do Zubr extraligy se utká s týmem Legata Hustopeče, který obsadil poslední místo v nejvyšší soutěži.

Baráž se hraje pohárovým systémem, což znamená doma a venku. První utkání se bude hrát v sobotu 31. května od 15 hodin v Přerově, v hale v Předmostí.

Odveta je na programu o týden později, v neděli 8. června v 10.30 hodin v Hustopečích.

Přijďte podpořit přerovské hráče v barážovém boji o nejvyšší českou ligu jak do Přerova, tak i do Hustopeč, kam bude vypraven speciální autobus, o jehož odjezdu vás ještě budeme informovat.

Ladislav Kuda