To, že utkání bude hodně vyrovnané, naznačovala už první polovina utkání. Domácí se sice dostali do pětigólového trháku a vedli už 12:7, Zubří ale ztrátu smazalo a ještě do konce první půle vyrovnalo na 15:15.

Zápas sice směřoval k nerozhodnému konečnému stavu 29:29, ale když sedm vteřin před koncem prostřelil Vydru svým jediným gólem v zápase Matěj Šustáček, málokdo věřil, že Přerov s výsledkem ještě něco udělá. Sokoli ale měli ve svých řadách nezastavitelného Hastíka, který vzal zodpovědnost na sebe a dvě sekundy před koncem tvrdou střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal.

Kromě Hastíka však skvěle zahrál také Radim Kovařík. Jeho devět gólů ocenil také kouč domácích Miroslav Frank. Dvojice Hastík-Kovařík se sama postarala o dvacet gólů svého týmu. Hastík navíc prokázal obrovské zkušenosti a techniku, když proměnil všechny sedmimetrové hody.

Frank na tiskové konferenci nemohl opomenout také jeho gól v posledních vteřinách. „Kdo jiný než Hastík, který odehrál výborný zápas, by měl vystřelit. Ale hráči nedostali pokyn hrát to na něj, prostě to tak vyšlo,“ uvedl trenér na adresu autora dnešních jedenácti gólů.

To trenér Zubří Jiří Mika měl těsně po zápase opačné pocity. „Je to pro nás samozřejmě ztráta. Když vedete dvě vteřiny před koncem a nevyhrajete, nemůžete to hodnotit pozitivně,“ uvedl. „Naše obrana dnes nebyla tak pevná jako v minulých zápasech. Proti nám ale stáli hráči, kteří mají i na zahraniční ligy, ať už jde o Hastíka, Hrabala nebo Plška. Z toho, co jsme jim dovolili, uhráli maximum. Musím pogratulovat soupeři k výbornému výkonu,“ vysekl trenér valašského týmu poklonu nedělním protivníkům.

Přerov tak po překvapivých výhrách v Hranicích a v Brně obral o body také dalšího velkého favorita extraligy. Na přeci jen hratelnější soupeře se svěřenci trenéra Franka stále teprve připravují.

Sokol HC Přerov – HC Zubří 30:30 (15:15)

Nejlepší střelci Přerova: Hastík 11/7, Kovařík 9, Plšek 3, Hradil 3

Nejlepší střelci Zubří: Jurka 9, Hanták 7/1, Stržínek 6

Sedmimetrové hody: 7/7 – 3/2, vyloučení: 3 – 7 (přímá ČK Hanták, Mika J. – trenér), rozhodčí: Bubeníček, Kosmák

Diváci: 274