Domácí chtěli napravit nepovedený zápas z minulého týdne v Náchodě, ale to se jim podařilo jen na padesát procent.

Sokol HC Přerov - HK Královo Pole Brno 32:32 (17:16)

Začátek vyšel lépe domácím, když se ujali vedení 3:1. Poté soupeř vyrovnal hru a oba týmy se střídaly ve vedení. Od 13. až do 23. minuty měl navrch hostující celek a jeho vedení bylo místy až o tři branky.

Pak si vzala přerovská lavička time-out, aby domluvila hráčům, kteří byli málo agresivní jak v obraně, tak i v útoku. Posledních sedm minut prvního poločasu vyhráli Sokoli 6:2 a poločasové skóre tak bylo 17:16 pro Přerov. Po změně stran domácí zlepšili svůj herní projev, což mělo za následek, že vedli i o šest gólů.

Soupeř tak přešel na obranný systém 2 - 4, který začal dělat Přerovu problémy. Brno postupně snižovalo až na rozdíl jediného gólu. Domácí si postupem času zvykli na nový obranný styl hostů, začali se znovu prosazovat a opět odskočili, tentokrát na čtyři branky. Poté však přišlo nepochopitelné selhání. Sokoli vedli necelou minutu před koncem zápasu o dva góly.

Soupeř opět změnil obranný systém, když tentokrát hrál osobní obranu na všechny hráče. Přerov dvakrát lehce ztratil míč a s posledními vteřinami zápasu dokázali dát hosté branku, která znamenala vyrovnání a konečnou dělbu bodů.

Sestava a střelci: Kosatík, Klichuk - Buček 1, Heider 5, Krčmář 2, Valášek 7, Bechný 12, Černošek 1, Potiška 1, Steiger, Drabík 2, Nuc, Halašta 1.

Přerov se tak po podzimu dělí o čtvrté místo v tabulce s týmem Kostelce na Hané, se ztrátou čtyř bodů na první Dvůr Králové. Nezbývá nic jiného, než se zaměřit v zimní pauze na činnosti, které týmu příliš v průběhu podzimu nevycházely.

Hráči se teď musejí semknout a bojovat, jako tomu bylo v loňské sezoně. Samotní hráči si váží všech fanoušků, kteří si v průběhu podzimu našli cestu do přerovské haly a podporovali jej.

Starší dorost V posledním zápase 2. ligy staršího dorostu se přerovský tým doma střetl s lídrem soutěže, družstvem KH Zbrojovka Vsetín, a vysoce prohrál.

Sokol HC Přerov - KH Zbrojovka Vsetín 28:52 (11:28)

Hosté od začátku potvrzovali roli favorita a přehrávali domácí ve všech směrech. Do desáté minuty se Sokolům dařilo hrát se soupeřem vyrovnaný zápas (6:8).Vrozmezí 11. - 17. minuty však nevstřelili žádnou branku, ba naopak jich inkasovali hned deset. Zbytek úvodního poločasu byl poté z domácí strany odevzdaný.

Obrana vůbec neexistovala, přechod do rychlého útoku nebyl též žádný a střelba byla velmi nedůrazná, místy příliš zbrklá, z čehož se vyklubalo poločasové skóre 11:28. Cílem domácích do druhého dějství bylo zlepšit obranu a s výsledkem něco udělat.

Do 42. minuty se obě družstva střídala ve střílení branek. Pak jakoby na přerovský celek dolehla nervozita a hráči kupili chybu za chybou. Vsetín toho dokázal opět využít a sérií devíti branek odskočil v 50. minutě na 45:18. Posledních deset minut se jen dohrávalo a hosté si tak z Přerova odvezli dva body za vysoké vítězství 52:28.

Sestava a střelci: Machát - Poledňák 3, Študent 5, Mužík 1, Zedek 8, Bortl 3, Kácel 1, Černý 1, Adámek 3, Milo 3, Beneš, Víšek.