Účastníci odjezdili sobotní měřené tréninky a rozjížďky.

V neděli se stalo to na co všichni netrpělivě čekali, závod byl vzhledem k nevlídnému počasí a špatnému stavu trati předčasně ukončen.

V Německu byl i přerovský jezdec Ladislav Hanák, který se s námi podělil o svůj zážitek.

„V podání pořadatelů to bylo naprosté fiasko. Svou roli samozřejmě sehrálo i počasí, ale v jejich případě to byla pouze výmluva. Takové klimatické podmínky jsme zažili na spoustě jiných závodů. Hlavně v sobotu se určitě s tratí dalo něco dělat," neskrýval rozhořčení Ladislav Hanák.

„Pořadatelé tomu nevěnovali vůbec žádnou pozornost. Jakmile začalo jezdit, tak se z trati stal doslova tankodrom. Celá sobota byla trápením mezi těmi všemi dírami a pouze se ničila auta. Závod s regulérností neměl absolutně nic společného," řekl Hanák, kterému se i přes špatné podmínky dařilo.

„Z měřených tréninků jsem měl třetí nejlepší čas, což bylo výborné. V úvodní rozjížďce se mi bohužel hned na startu roztrhla převodovka, ale naštěstí se mi podařilo dojet do cíle, čímž jsem si zachoval první řadu na startovním roštu pro případný nedělní závod," zmínil.

Pro všechny závodníky bylo vysvobozením to, že v neděli začalo pršet. „Absolvovat závod při takovém stavu trati by bylo opravdu šílenstvím. Byli jsme rádi, že pořadatelé závod předčasně ukončili," připustil zkušený jezdec.

Program závodů pokračuje domácím mistrovstvím, které se uskuteční příští víkend v Přerově. Hanák se prestižní akce nezúčastní, aspoň tedy ne v pozici jezdce.

„Máme s Markem Stloukalem společné auto, které pro mistrovství republiky bude nyní mít k dispozici on. Věřím, že divákům udělá výsledkem radost," pověděl s úsměvem Hanák, jenž usedne za volant až v závěru června, kdy bude bojovat v rámci programu závodů ME v německém Matschenbergu o další mistrovské body.