Typickým důkazem byla zejména Divize 3A do 1600 ccm, do které se přihlásil rekordní počet jednačtyřiceti jezdců. Rozjížďky byly ve znamení triumfů českých barev.

Prvenství si v měřeném tréninku vyjel dvojnásobný evropský šampion Ladislav Hanák, druhý byl jeho největší konkurent Vít Nosálek. Ze zahraničních jezdců se prosazovali Chris Waldschmidt z Nizozemska a pro mnohé překvapivě i Francouz Florent Tafani.

Pozornost na sebe upoutal i Marek Sekanina, jenž se sice do finále postavil až do třetí řady, nicméně se díky výborné jízdě dokázal probojovat až mezi trojici nejlepších.

Hanák se ve finále postavil na pole position a navázal tak na tři prvenství z rozjížděk. Start ale vyšel lépe Waldschmidtovi, který si dlouho držel vedoucí pozici. Přerovský jezdec se dostal ve třetím kole do čela, když jeho soupeře vyřadil ze hry defekt pneumatiky, posléze si prvenství už nenechal vzít.

Na druhém místě dojel Vít Nosálek a stupně vítězů doplnil Marek Sekanina. Hanák si díky prvnímu letošnímu vítězství v seriálu závodů ME upevnil průběžnou vedoucí pozici. Na druhého Nosálka má náskok pěti bodů.

Druhý přerovský jezdec Petr Švestka se závodu nezúčastnil a výhledově potvrdil, že nebude startovat ani v Německu na trati Matschenbergu. "V Nové Pace jsem byl, ale dělal jsem pouze mechanika. Bohužel mně nezůstal potřebný čas, abych upravil nějaké věci na autě, a tak jsem musel závod vypustit," okomentoval svou absenci.

"Jediné, co bych do konce roku chtěl jet, tak to jsou Přibice a Přerov," dodal závěrem.

V královské kubatuře D3 do 4000 ccm zvládl nejlépe měřený trénink i rozjížďky Bernd Stubbe. Finálová jízda přinesla změnu, ze čtvrté startovní pozice se dokázal do čela dostat Petr Bartoš, který svůj triumf věnoval svému nedávno zesnulému otci Jiřímu.

Druhý dojel německý závodník Stubbe a bronzovou pozici si vybojoval Martin Švábenský. Bartoš Divize 1 neboli plechová auta přinesla dramatické souboje zejména mezi Vadimem Makarovem a Václavem Fejfarem. Druhý jmenovaný se chtěl před domácím publikem vytáhnout, ale ani přes evidentní snahu na ruského jezdce vyzrát nedokázal.

Třetí dojel Maďar Tamáš Kárai. Evropský šampionát pokračuje pátým podnikem 11. a 12. července, kdy se závodníci představí v německém Matschenbergu.