Ale tím, že se zde sjela hvězdná konkurence v čele s několikanásobným mistrem republiky P. Vabrouškem, M. Kumstátem, L. Dvořákem a J. Chmelíčkem, dostal závod ten pravý náboj.

V konečném pořadí se za sebou seřadili v malých odstupech Kumstát, Dvořák a Vabroušek. Po těžkém sobotním závodě Českého poháru v X-teře se borci z AD cyklo Brodek neztratili. Klakurka obsadil sedmé místo, Klíma osmé, Dedek uzavíral první desítku a Kristek skončil třiadvacátý.

Triatleti z týmu DR.A.CY.:

Kuča 25. a Pok 31.

V kategorii do 29 let: Klakurka 5., Klíma 6., Kristek 12. a Kuča 13.

Do 39 let: Dedek 3.

Tento poslední závod rozhodl, že Hanácký pohár bude minimálně rok opatrovat jeho letošní vítěz, a tím se stal člen AD cyklo Brodek Aleš Dedek. Pokořil všech 129 bodujících závodníků a se ziskem 437 bodů obsadil první příčku. Double tohoto úspěchu dovršil, stejně jako loni, stříbrem Václav Klakurka.

Umístění dalších členů AD cyklo Brodek:

Klíma 4., Kristek 14. a Vrba 16.

Tým DR.A.CY.: Kuča 7. a Pok 13.

Klakurka třetí na Holešovmanu

Premiéra terénního triatlonu s názvem Holešovman se uskutečnila v areálu městského koupaliště v Holešově. Závod se konal i jako otevřený přebor Zlínského kraje a stočlenné startovní pole obohatil špičkový slovenský tým Kompava Skalica.

Po půl kilometru plavání, byli závodníci pouštěni na velmi náročnou 30 km dlouhou trasu MTB Gundersenovou metodou. Jelo se z velké části po trase maratonu Drásal. Na závěr se běželo 4000 metrů v areálu lesoparku.

Závodníci AD cyklo Brodek Klakurka a Klíma byli nasazeni v plavecké Top-skupině a dobrými časy se zařadili na čelo MTB části. Byli ve vedoucí pětičlenné skupině, ale bohužel Klíma měl z jednoho sjezdu těžký pád a závod nedokončil. Klakurka přijel do běžecké části třetí a na této příčce také závod dokončil. Z celkového prvenství se radoval Žaludek z DT Swiss Zlín a na druhém místě skončil Hertl z týmu Kompava. Třetí tedy byl Klakurka, který vyhrál kategorii do 29 let. Nový člen týmu Jankto skončil dvanáctý a v kategorii do 39 let šestý.

Závodníci z týmu DR.A.CY.:

Kuča 8. a v kategorii do 29 let 5., Pok 11. a do 39 let rovněž pátý.