Jasná výhra je také dobrým příslibem pro úterní rozhodující duel Ligy mistryň.

První set rozhodly svěřenky Miroslava Čady hned v jeho počátku. Šňůra šesti bodů vzala hostům jakékoliv vyhlídky na úspěch. Tento odstup si favoritky po celou dobu udržovaly, dokonce jej navyšovaly. Prostějov tak zvítězil 25:16.

Obdobný vývoj měla i druhá sada. Agelky brzy vedly 6:1. Přerovské volejbalistky navíc přestaly klást silný odpor na bloku, což pro ně bylo fatální. Domácí hráčky si vydobyly desetibodový náskok a zápas pomalu, ale jistě měnily v exhibici. Přerov nakonec přece jen zabojoval a odvrátil ostudný jednociferný výsledek. Prostějovský celek, tentokrát vyhrál 25:11.

Závěrečná část pak přinesla nečekaný boj hostů. Přerovanky se totiž dostaly do tříbodového vedení. Agelky však nechtěly žádné zbytečné komplikace, a tak okamžitě srovnaly na 5:5. Poté už se chopily vedení a dokonaly očekávaný děj. Prostějov rozdrtil soupeřky 25:14 a celkově 3:0 na sety. Vládkyně volejbalové Hané jsou tedy i nadále Prostějovanky.

„Hrál se naprosto jasný zápas. Za normálních okolností by nastoupily střídající holky, ale před klíčovým utkáním proti Schwerinu jsme potřebovali rozjet nejsilnější základní sestavu. A současný Přerov na tuhle kvalitu zkrátka neměl," řekl po zápase pro klubový web domácí trenér Miroslav Čada.

Tato slova potvrdil také lodivod Přerova Leopold Tůma. Oslabené mužstvo na favorita podle něj prostě nemělo.

„Trápí nás zranění, vůbec nemohla nastoupit Dita Gálíková a ještě se nám během střetnutí zranila další hráčka. V oslabeném složení jsme na soupeře vůbec neměli, byť se děvčata snažila. Prostějov je svými kvalitami někde úplně jinde," posteskl si pro web VK Agel Tůma.

Prostějovský celek už v úterý vyzve na domácí palubovce v rámci Ligy mistryň Schwerin. Kouč Čada směřoval celou listopadovou přípravu k tomuto duelu. Klíčový zápas začne v úterý v 18 hodin.

VK AGEL Prostějov – PVK Přerov Precheza 3:0 (16, 11, 14)

Rozhodčí: Hudík a Labašta. Čas: 61 minut. Diváků: 350.

Sestava Prostějova: Malesevic, Borovinšek, Carter, Markevich, Steenbergen, Vincourová, libero Jášová – Hutinski, Soares. Trenér: Miroslav Čada.

Sestava Přerova: Pavelková, Holičová, Skřičková, Dedíková, Langová, Nucová, libero Radivojevičová – Šípová, Štindlová, Šťastná. Trenér: Leopold Tůma.