Své výkony poměřily se soupeřkami z evropských zemí – Ukrajiny, Slovinska, Chorvatska, Bulharska, Maďarska, Slovenska, Rakouska, Srbska, Itálie a Polska.

Medailovými výkony se prezentovaly v Ostravě a v Mariboru. Výborná zahraniční konkurence – 75 závodnic z 18 klubů – se sešla na závodě O pohár města Ostravy. Tři finálová umístění a zisk dvou medailí je úspěchem.

V nadějích nejmladších obsadila 17. místo Lenka Vincenová a 13. Magdaléna Uvírová. Blanka Bořutová postoupila do finále a odvezla si pátou příčku. V seniorkách si lépe než v Prešově, kde kvůli nepovedené stuze skončila desátá, vedla Pavlína Koplíková, stříbrem a bronzem si rozšířila svou medailovou sbírku.

Eliška Opletalová absolvovala tři mezinárodní starty. V Grazu byla desátá, v Prešově se prezentovala v obtížnější kategorii a vyjma míče předvedla solidní výkon ohodnocený 11. místem.

V Ostravě postoupila do finále a obsadila pátou pozici. V juniorské kategorii v trojboji Klára Jančíková v Prešově předvedla bezchybný výkon pouze v obruči, kužele a švihadlo mělo velké rezervy, nespokojenost byla s výkonem i s konečnou desátou příčkou.

Premiérové vystoupení absolvovala na mistrovství mladých nadějí jedenáctiletá Michaela Šlosarová. Kvalifikační boj o finálovou šestnáctku byl jako každé mistrovství bojem o drahocenné desetiny.

Prim hrály závodnice sportovních center mládeže. Z klubů své výrazné zastoupení měly závodnice Bohemians Praha a Máje České Budějovice, které si rozebraly přední umístění. Přesto, že se Šlosarové nepodařilo postoupit do finále, byl celkový dojem z vystoupení velmi dobrý.

Na obruči byla znát lehká nervozita, švihadlo předvedla bez výraznějších nedostatků a celkově bodovým ohodnocením rozhodčích obsadila 22. příčku. Zázemí vysoce atraktivního stánku v Mariboru se pozitivně odrazilo na výkonech přerovských gymnastek.

Pátá v sestavě bez náčiní, druhá v obruči a celkově třetí místo je oceněním výkonu Michaely na závodní ploše. Další gymnastkou, která reprezentovala oddíl, byla osmiletá Adéla Šebíková.

V konkurenci třinácti závodnic obsadila v sestavě bez náčiní slušné čtvrté místo. Na výsledcích závodnic volného programu se podílí práce rozšířeného trenérského kolektivu ve složení Iva a Alice Otáhalovy, Naděžda Švrčková spolu s baletní pedagožkou Magdalénou Kettnerovou.

Iva Otáhalová