Kvalitní zahraniční účast devíti oddílů z Polska, Slovenska, Rakouska, Chorvatska a Ruska dala závodu punc pestrosti a zajímavosti.

V mladších kategoriích byly o krok lepší polské gymnastky, ve starších kategoriích byly souboje daleko vyrovnanější.

Gymnastky pořádajícího oddílu TJ Spartak Přerov sbíraly cenné zkušenosti z mezinárodního klání a v silné konkurenci se rozhodně neztratily. Zisk zlata, stříbra a dvou čtvrtých míst je odrazem tréninkového úsilí.

Své první velké závody v kategorii ročníku 2000 absolvovaly v sestavě bez náčiní Natálie Mandátová, Adéla Šebíková a Magdaléna Uvírová. Natálie obsadila osmé, Magdaléna jedenácté a Adéla jednadvacáté místo.

Polky Ostrowska, Kucminska a Pilch se podělily o místa na stupních nejvyšších. Ve dvojboji bez a s náčiním bojovaly naděje nejmladší. Moskvanka Kachalova nenechala nikoho na pochybách, kde je nejlepší gymnastická základna. Vyhrála o čtyři body před Šimkovou z Bruntálu a Polkou Szatan.

Lenka Vincenová skončila v těsném bodovém závěsu na páté příčce. V nadějích mladších se mezi Losu a Bak vklínila Rakušanka Lilescu. Za zahraničními závodnicemi na šesté pozici skončila Michaela Šlosarová, Anna Phan Ho Van byla osmá a Eliška Opletalová čtrnáctá.

Se švihadlem a obručí bojovaly katetky. Vítězství získala Kašpaříková z Bruntálu, před Kušnieruk a Taušovou. Úspěšný come back v dorostenkách po tříleté pauze patřil v sestavách s obručí a míčem jednadvacetileté Alici Otáhalové, která zvítězila těsně před Fričarovou ze Šumperka a Szabovou ze Slovenska.

Blanka Bořutová obsadila šestou příčku. Trojboj sestav se švihadlem, míčem a stuhou čekal juniorky. Zlato si už podruhé odvezla Vertacnik z Grazu před domácí Pavlínou Koplíkovou a Jugovač z Poreče.

Kláru Jančíkovou stála chyba ve stuze bodovou ztrátu a skončila pátá. Až do poslední sestavy byl zajímavý souboj seniorek. Kužele, obruč a stuhu předvedly všechny závodnice.

Nejúspěšnější z nich byla Slovenka Vargová před Rakušankami Strobel a Horti. První závod po dvouleté přestávce absolvovala Markéta Jančíková a vybojovala čtvrté místo.

Přestože nevystoupily na stupně vítězů, svými výkony z domácích gymnastek v nedělním závodě zaujaly nejvíce Sára Zbožínková, Martina Jemelková a Eliška Kotrlová.

Závody byly velmi dobrou přípravou před nadcházejícími přebornickými a mistrovskými soutěžemi.

Na přípravě závodnic se podílel trenérský kolektiv ve složení Dagmar Nečesané, Renaty Hluzínové, Ivany Bořutové, Naděždy Švrčkové, Ivy Otáhalové a baletní pedagožky Magdalény Kettnerové.

(io)