„To se mi nakonec nepovedlo, škoda,“ usmíval se tradiční účastník závodu v cíli. Jinak ale byl s časem 33:07 maximálně spokojen. „Chtěl jsem běžet na vítězství a byl nastaven spíš na pomalejší tempo. Jenže se tady sešla velká konkurence a kluci mi to nenechali zadarmo,“ řekl Steiner, který už v lednu ovládl Hulmenskou desítku a v Grymově dominoval už v minulých letech.

Hulmenská desítka v Hulíně 2024, Tomáš Steiner, Jarmila Hastíková
Hulmenskou desítku vyhrál počtvrté Tomáš Steiner

Jak už na dvou a půl kilometrovém grymovském okruhu zařazeném do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje bývá zvykem, běžce přivítalo hodně větrné počasí, které však tentokrát nebylo velkým nepřítelem.

„Fouká tady každý ročník, s tím člověk v Grymově musí počítat. Ale řekl bych, že letos to nebylo tak hrozné a časy tomu i odpovídají,“ řekl Steiner.

„Trať je strašně rychlá a tím, že se běží čtyři kola, tak půlku trati je vítr plus, půlku mínus. Tentokrát nám na rovince foukalo do zad a v lese jsme byli krásně schovaní,“ pochvaloval si organizátor Grymovské desítky Petr Kučera.

Ti nejrychlejší

Grymovská desítka 2024.Tomáš Steiner (vpravo) jde před v celkově druhého Matěje Beníčka.Zdroj: Deník/Ivan Němeček

Druhý celkově doběhl do cíle Matěj Beníček z otrokovického týmu KESBUK. Třetí místo bral Pavel Hradil ze zlínského klubu Titan Trilife. Brambora zbyla na skoro domácího zástupce SK Přerov Marka Svobodu.

Nejrychlejší ženou Grymovské desítky se stala Jarmila Hastíková z Napajedel, která zaběhla čas 39:22 a za sebou nechala pětaosmdesát běžců a běžkyň.

Petr Kučera z pořádajícího SK Salix Grymov skončil celkově čtrnáctý a pátý ve své kategorii mužů od 40 do 49 let, kterou ovládl Pavel Dvořák z Atletiky Alojzov před tradičním účastníkem akce Tomášem Blahou.

„Už mi potáhne na padesát let, takže super, že nejsem zraněný. Navíc jsem se rozhodl, že na jaře poběžím maraton, takže jsem v plné přípravě a rychlostní tempa moc netrénuji,“ přiznala grymovská běžecká legenda Kučera, který si maratonskou trať zaběhne na tradiční akci v Bratislavě na začátku dubna.

Pokračování fotogalerie

Mezi padesátníky triumfoval Vladimír Kučera z týmu PSG Mechanix, mezi šedesátníky se jako jediný pod čtyřicet minut vešel Pavel Jína. Závodili i čtyři muži nad 70 let, mezi nimiž byl nejrychlejší Jaroslav Lejsek z Plešovce s časem 45:50.

Nejstarším účastníkem letošní Grymovské desítky byl radslavický Jan Vodička, ročník 1945.

„Letos jsme měli neskutečnou účast, je vidět, že lidi zase běhají. Teď momentálně prožívá běh velký progres, zatímco jiné sporty upadají. Z pořadatelského hlediska je to náš limit, nejsme schopni pojmout více než 130 lidí. Je nás v pořadatelském týmu pět, já navíc závodím. Jsme strašně rádi,“ uzavřel Petr Kučera.

Kompletní výsledky ZDE